جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
طریقه نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک

طریقه نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک

یکی از مهمترین کاربردهای چمن مصنوعی استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک است. امروزه در کشور ایران استفاده از چمن مصنوعی رواج بسیار زیادی پیدا کرده و محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است. نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و چمن مصنوعی بین موزاییک در حیاط ویلا ها و ساختمان ها و هم در بخش پنت هاوس ساختمان ها قابل اجرا و استفاده است. 

یکی از کارهایی که شما باید قبل از نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و چمن مصنوعی بین موزاییک انجام دهید تنظیم شیارهای موزاییک و دیگر سنگ ها است. از نکاتی که باید به آن دقت شود شیارهای بین موزاییک است. شیار ها باید عمقی بین یک تا یک و نیم سانتی متر داشته باشند. البته برای شیارهای عمیق تر باید از چمن های بلندتر استفاده کنید. پهنای شیارهای بین موزاییک باید حداقل ۵ سانتی متر به بالا باشد و اگر کمتر باشد زیبایی خود را از دست میدهد.

یکی از نکاتی که باید به آن در هنگام ساخت شیار ها توجه شود زیرسازی شیار ها است. این زیر سازی باید مطابق با شیب زمین باشد تا اگر آب روی آنها ریخت روی زمین جاری شود و فرآیند خروج آب به راحتی صورت بگیرد. سطح شیارها باید کاملاً صاف و یکدست باشد و آن هم به این دلیل است که چسب مورد استفاده زیر چمن مصنوعی مراحل گیرایی و سخت شدن خود را کاملاً انجام داده و عملکرد خوبی داشته باشد.

یکی از مهمترین ویژگی ها در نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک ارتفاع مناسب الیاف میباشد. ارتفاع چمن مصنوعی باید با توجه به عمق شیار ها اندازه گیری شود. طوری که مقداری از الیاف چمن از میان شیار موزاییک یا سنگها، حدود یک سانتیمتر بیرون زدگی داشته باشد. پس در هنگام نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک به ارتفاع چمن مصنوعی و الیاف آن باید دقت شود.

نکاتی که هنگام خرید چمن مصنوعی باید مورد توجه قرار بگیرد

یکی از پارامتر هایی که شما باید در هنگام خرید چمن مصنوعی برای نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک به آن دقت کنید چسب پشت چمن مصنوعی است. هر چقدر چسب پشت چمن مصنوعی بهتر و زیادتر باشد عملکرد چمن مصنوعی هم بهتر خواهد بود. چمن مصنوعی باید در بین شیار های موزاییکی حداقل یک سانتیمتر بیرون زدگی داشته باشد. برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای نصب بین موزاییک ها و روی موزاییک ها یک سری ویژگی ها را در نظر بگیریم.

پس در هنگام خرید چمن مصنوعی باید به سرعت نحوه دوخت چمن مصنوعی و فاصله بین خطوط دوخت چمن مصنوعی توجه بسیار زیادی داشته باشیم. هرچه چمن مصنوعی متراکم تر دوخته شده باشد ماندگاری بالاتری دارد و کیفیت آن هم نیز بهتر خواهد بود. یکی دیگر از نکاتی که شما باید در هنگام نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک به آن توجه ویژه ای داشته باشید رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی است. البته شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود از انواع مختلف رنگ بندی های چمن مصنوعی استفاده نمایید.

 اگر در سایر محوطه‌های همجوار از نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک استفاده کرده‌اید بهتر است که هماهنگی بین رنگ چمن های مصنوعی را حفظ کنید. ترکیب رنگ چمن مصنوعی باعث زیبایی بیشتر محوطه خواهد شد.

کفش مناسب چمن مصنوعی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

طریقه نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک
چمن مصنوعی بین موزاییک

زیر سازی محل نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

یکی از پارامترهایی که باید در نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک به آن دقت شود تراکم چمن مصنوعی می باشد. فاصله های بین خطوط دوخت چمن که البته به آنها گیج گفته می‌شود، همچنین سرعت دوخت چمن مصنوعی از مهمترین عوامل تعیین کننده تراکم چمن مصنوعی هستند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که طریقه نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک چگونه است؟ در مرحله اول ابتدا باید زیر سازی بین موزاییک ها آماده شود.

برای زیر سازی چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک دو نوع زیر سازی وجود دارد.

 • زیر سازی اول، زیر سازی سخت است. در زیر سازی سخت شما باید با استفاده از بتن و دوغاب سطحی صاف را برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک هاو روی موزاییک ها ایجاد کنید. البته ناگفته نماند برای ایجاد این سطح صاف و سخت، باید آن را مطابق و مناسب با سطح و شیب زمین ایجاد کنید.
 • اما زیر سازی غیر سخت که بر روی خاک انجام می شود. فرایندی بسیار تخصصی است و نیاز به متخصص اجرا و نصاب مجرب دارد. ابتدا لازم است خاک موجود بین موزاییک با آب نرم شده و سپس آن را فشرده کنید. پس از آن باید یک لایه سه سانتی متری شن بادامی یا نخودی روی آن ریخته شود. این لایه مجدداً توسط ابزاری خاص فشرده میشود. پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید نوبت به برشکاری می رسد.رول های نصب چمن مصنوعی بین موزاییک دو متر در ۱۵ متر هستند بنابراین در بسیاری از مکان ها باید برشکاری های لازم صورت بگیرد تا چمن مصنوعی سطح را بپوشاند. پس از برش کاری نوبت به چسب میرسد. شما میتوانید برای زدن چسب از دو نوع چسب یک جزئی و دو جزئی استفاده کنید.
مصنوعی بین موزاییک 3
چسب چمن مصنوعی

چسب های مورد استفاده جهت نصب چمن مصنوعی روی موزاییک

برای نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و چمن مصنوعی بین موزاییک، استفاده از چسب چمن مصنوعی دوجزئی پیشنهاد می‌شود. زیرا چسبندگی بالاتری نسبت به چسب تک جزئی دارد. البته ناگفته نماند شما میتوانید برای صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها از چسب تک جزئی هم استفاده کنید.

 • چسب تک جزئی چمن مصنوعی که برای نصب موکت ها هم استفاده می شود، چسبندگی نسبتاً مناسبی دارد. چسب تک جزئی نسبت به رطوبت بالا و خیس شدگی دوام بسیار پایینی دارد. پس بهتر است از آن در محیط هایی که با آب در تماس هستند استفاده نشود.
 • اما چسب دو جزئی چمن مصنوعی بر پایه پلی اورتان است و نسبت به رطوبت و خیس شدگی مقاومت بسیار زیادی دارد. این چسب مناسب برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و چمن مصنوعی روی موزاییک است.

هزینه نصب چمن مصنوعی متغیر است و بستگی به متراژ مورد نیاز شما دارد. در سایت ها و فروشگاههای مختلف قیمت چمن مصنوعی به ازای هر مترمربع درج شده است. شما می توانید در هنگام خرید چمن مصنوعی متناسب با فضا و متراژ مورد نیاز خود اقدام به خرید چمن مصنوعی کنید.

۲ دیدگاه برای “طریقه نصب چمن مصنوعی روی موزاییک و بین موزاییک”

 1. الهام تابش گفت:

  اکانت اینستا تون رو واسم ارسال میکنید

  • پیام اسمی گفت:

   خانم تابش اکانت اینستاگرام ما gamantazeen هست البته از داخل خود سایت هم میتونید کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!