خرید چمن مصنوعی برای آکواریوم

آکواریوم یا aquarium یا آبزی دان یک دکور شیک برای پذیرایی است که طرفداران زیادی دارد. چیدمان کف آکواریوم و دکوربندی فضای زیر آب با استفاده از انواع چمن مصنوعی یکی از جذاب ترین طرح هاست. چمن مصنوعی آکواریوم علاوه بر زیبایی، محیط مناسبی برای زندگی و مخفی شدن بچه ماهی ها است. این چمن در ابعاد کوچکتر به صورت چهار گوش برای فضاسازی در قسمتی از آکواریوم به کار می رود.

البته امکان پوشش کامل کف آکواریوم با این چمن نیز وجود دارد. با توجه به اینکه هرگونه آلودگی در تجهیزات آکواریوم سلامت ماهی ها را به خطر می اندازد، جنس و کیفیت چمن مصنوعی کف آبزی دان بسیار اهمیت دارد. موقع خرید چمن مصنوعی آکواریوم به جنس و کیفیت آن توجه کنید.

انواع چمن مصنوعی آکواریوم

محیط آکواریوم به دلیل رطوبت و وجود موجودات زنده در معرض آلودگی های زیادی قرار دارد. تجهیزات دکوراسیون و همچنین پوشش کف نباید میزان آلودگی آب را افزایش دهد. چمن مصنوعی با کیفیت دارای هیچ گونه مواد سمی نیست و برای سلامت آبزیان خانگی خطری ندارد. این چمن دارای رنگ ثابت در زیر آب است و به مرور رنگ پس نمی دهد.

چمن مصنوعی کف آکواریوم قابلیت شستشو، ضد عفونی با مواد مخصوص و همچنین نظافت را دارد. به هنگام تمیز کردن آکواریوم می توان این چمن را نیز مانند بقیه لوازم دکوری و تجهیزات از آب خارج و به خوبی تمیز کرد. ساختار چمن کف آکواریم طوری است که نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

چمن مصنوعی آکواریوم معمولا به صورت رول تولید می شود. این رول ها قابلیت برش را دارند و می توانید به اندازه کف آکواریوم آن را برش دهید. برای پوشش کامل کف آکواریوم از این نوع چمن مصنوعی استفاده می شود.

نمونه های کوچک تر چمن مصنوعی آکواریوم در ابعاد 15 یا 20 و … سانتی متری نیز تولید شده که برای دکوراسیون کف آکواریوم مناسب است. این نوع چمن ها سبک هستند و باید در کف آکواریوم فیکس شوند در غیر اینصورت به روی آب می آیند.

از لحاظ تراکم الیاف چمن مصنوعی و طول تیغه ها نیز تنوع زیادی وجود دارد. چمن های متراکم تری خیلی شبیه به چمن طبیعی هستند و آکواریوم را زیباتر نشان می دهند.

رنگ چمن مصنوعی آکواریوم

ویژگی های چمن مصنوعی آکواریوم

رنگ سبز این چمن ها، فضای آکواریوم را طبیعی تر نشان می دهد. اینطور به نظر می رسد که کف دریا پوشیده از گیاه است. ثابت بودن رنگ چمن مصنوعی آکواریوم مهم ترین ویژگی آن است. در این فضا نباید از لوازم و اکسسوری هایی استفاده شود که در برابر آب، رنگ پس می دهند. چنین وسایلی برای جان ماهی ها و سایر آبزیان خطرناک هستند. عدم تغییر رنگ چمن آکواریومی یک امتیاز بزرگ است.

از دیگر ویژگی های چمن مصنوعی آکواریوم می توان به مقاومت در برابر آب و رطوبت اشاره کرد. این چمن ها را می توانید بدون هیچ نگرانی در داخل آب آکواریوم قرار دهید. جنس چمن مصنوعی آکواریوم از نخ پلیمری است که نوعی پلاستیک به حساب می آید. این الیاف در برابر رطوبت اصلا پوسیده یا فرسوده نمی شوند.

 طول عمر چمن مصنوعی آکواریوم خیلی زیاد است. در حالت عادی می توانید روی 10 سال حساب کنید. در این مدت از زیبایی و سبزی و کیفیت چمن ها ذره ای کم نمی شود. به طور کلی انواع چمن مصنوعی زمین فوتبال یا زمین بازی کودکان نیز طول عمر بالایی دارند و به این سادگی ها دچار آسیب نمی شوند.

آیا چمن مصنوعی مناسب حیوانات خانگی است؟

انواع چمن مصنوعی تانک ماهی

طریقه شستشوی چمن مصنوعی آکواریوم

چمن مصنوعی برای داخل آکواریوم دارای ترکیبات سمی نیست و کاملا بهداشتی و ایمن است. این محصول قابلیت نظافت و ضد عفونی را هم دارد. از همه مهم تر اینکه طریقه شستشوی این چمن ها هم کار دشواری نیست. حتی بدون نیاز به وسیله خاصی هم می توانید سطح چمن مصنوعی آکواریوم را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید
ایده های جذاب برای طرح چمن مصنوعی

موقع نظافت آکواریوم مثل سایر وسایل، چمن ها را هم از آب خارج کنید. در صورت لزوم می توانید با استفاده از شوینده ملایم چمن ها را تمیز کنید. استفاده از وایتکس و سایر سفید کننده ها بر روی چمن مصنوعی توصیه نمی شود. از ابزار تیز و برنده نیز برای تمیز کردن چمن مصنوعی آکواریوم استفاده نکنید.

نکته مهم اینکه بعد از شستشو در صورت استفاده از شوینده ها، لازم است به مدت چند دقیقه چمن را در ظرف آب نمک قرار دهید تا کامل ضد عفونی شود. با همین ترفند ساده، همه آلودگی های احتمالی سطح چمن نیز از بین می رود.

قیمت چمن مصنوعی آکواریوم

حدود قیمت چمن مصنوعی آبزی دان

آکواریوم شبیه سازی یک اقیانوس کوچک در فضای داخلی است. استفاده از متریال مناسب برای دکوراسیون موجب می شود تا آکواریوم فضایی نزدیک به طبیعت داشته باشد. رنگ سبز چمن مصنوعی کف آکواریوم و آب سازگاری هماهنگی خوبی به وجود می آورند. قیمت چمن مصنوعی برای آکواریوم چندان زیاد نیست. از طرفی مقاومت بالای چمن مصنوعی کف آکواریوم و ماندگاری آن یک مزیت بزرگ است.

الیاف چمن مصنوعی به سادگی جدا نمی شود و نیازی به تعویض زود هنگام چمن مصنوعی کف آبزی دان نیست. در نتیجه هزینه ای که برای خرید چمن کف آبزی دان پرداخته می شود، بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر آن امکان آسیب به ساختار چمن توسط ماهی ها صفر است و هرگز متریال چمن توسط ماهی ها بلعیده نمی شود.

ایده های طراحی و اجرای چمن مصنوعی پارکینگ

خرید چمن مصنوعی برای آکواریوم

مراکز خرید چمن مصنوعی آکواریوم معمولا تجهیزات نگهداری از آبزیان را نیز به فروش می رسانند. اگر چه برخی مراکز به صورت تخصصی در این زمینه کار می کنند ولی هر نوع چمن مصنوعی را نمی توان در آب آکواریوم قرار داد. برای اینکه دکوراسیون آکواریوم را طبق دلخواه خود طراحی کنید. از انواع چمن مصنوعی رول به صورت متری خریداری کنید.

این چمن ها قابلیت برش به اندازه های دلخواه را دارند. کارخانه های تولید کننده چمن مصنوعی ظریف مصور در این زمینه بهترین انتخاب هستند. علاوه بر در دسترس بودن و قیمت مناسب چمن مصنوعی تولید داخل، کیفیت و ساختار چمن نیز قابل رقابت با مشابه خارجی است. خرید چمن مصنوعی آبزی دان از مراکز نامعتبر می تواند جان آبزیان خانگی را به خطر اندازد. پس دادن رنگ چمن به آب، متلاشی شدن الیاف چمن در زیر آب و … برخی از مشکلات خرید چمن مصنوعی غیر استاندارد است.

بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی کدام است؟

2 دیدگاه برای “چمن مصنوعی آکواریوم چه ویژگی هایی دارد؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.