چمن مصنوعی آکواریوم

آکواریوم  یا aquarium یا آبزی دان یک دکور شیک برای پذیرایی است که طرفداران زیادی دارد. چیدمان کف آکواریوم و دکوربندی فضای زیر آب با استفاده از انواع چمن مصنوعی یکی از جذاب ترین طرح هاست. چمن مصنوعی آکواریوم علاوه بر زیبایی، محیط مناسبی برای زندگی و مخفی شدن بچه ماهی ها است. این چمن در ابعاد کوچکتر به صورت چهار گوش برای فضاسازی در قسمتی از آکواریوم به کار می رود. البته امکان پوشش کامل کف آکواریوم با این چمن نیز وجود دارد. با توجه به اینکه هرگونه آلودگی در تجهیزات آکواریوم سلامت ماهی ها را به خطر می اندازد، جنس و کیفیت چمن مصنوعی کف آبزی دان بسیار اهمیت دارد.

انواع چمن مصنوعی آکواریوم

محیط آکواریوم به دلیل رطوبت و وجود موجودات زنده در معرض آلودگی های زیادی قرار دارد. تجهیزات دکوراسیون و همچنین پوشش کف نباید میزان آلودگی آب را افزایش دهد. چمن مصنوعی با کیفیت دارای هیچ گونه مواد سمی نیست و برای سلامت آبزیان خانگی خطری ندارد. این چمن دارای رنگ ثابت در زیر آب است و به مرور رنگ پس نمی دهد. چمن مصنوعی کف آکواریوم قابلیت شستشو، ضد عفونی با مواد مخصوص و همچنین نظافت را دارد. به هنگام تمیز کردن آکواریوم می توان این چمن را نیز مانند بقیه لوازم دکوری و تجهیزات از آب خارج و به خوبی تمیز کرد. ساختار چمن کف آکواریم طوری است که نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

خرید چمن مصنوعی آکواریومحدود قیمت چمن مصنوعی آبزی دان

آکواریوم شیه سازی یک اقیانوس کوچک در فضای داخلی است. استفاده از متریال مناسب برای دکوراسیون موجب می شود تا آکواریوم فضایی نزدیک به طبیعت داشته باشد. رنگ سبز چمن مصنوعی کف آکواریوم و آب سازگاری هماهنگی خوبی به وجود می آورند. قیمت چمن مصنوعی برای آکواریوم چندان زیاد نیست. از طرفی مقاومت بالای چمن مصنوعی کف آکواریوم و ماندگاری آن یک مزیت بزرگ است. الیاف چمن مصنوعی به سادگی جدا نمی شود و نیازی به تعویض زود هنگام چمن مصنوعی کف آبزی دان نیست. در نتیجه هزینه ای که برای خرید چمن کف آبزی دان پرداخته می شود، بسیار مقرون به صرفه است. علاوه بر آن امکان آسیب به ساختار چمن توسط ماهی ها صفر است و هرگز متریال چمن توسط ماهی ها بلعیده نمی شود.

بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی در فضای بیرونی

خرید چمن مصنوعی

مراکز خرید چمن مصنوعی کف آبزی دان معمولا تجهیزات نگهداری از آبزیان را نیز به فروش می رسانند. اگر چه برخی مراکز به صورت تخصصی در این زمینه کار می کنند ولی هر نوع چمن مصنوعی را نمی توان در آب آکواریوم قرار داد. برای اینکه دکوراسیون آکواریوم را طبق دلخواه خود طراحی کنید. از انواع چمن مصنوعی رول به صورت متری خریداری کنید. این چمن ها قابلیت برش به اندازه های دلخواه را دارند. کارخانه های تولید کننده چمن مصنوعی داخلی در این زمینه بهترین انتخاب هستند. علاوه بر در دسترس بودن و قیمت مناسب چمن مصنوعی تولید داخل، کیفیت و ساختار چمن نیز قابل رقابت با مشابه خارجی است. خرید چمن مصنوعی آبزی دان از مراکز نامعتبر می تواند جان آبزیان خانگی را به خطر اندازد. پس دادن رنگ چمن به آب، متلاشی شدن الیاف چمن در زیر آب و … برخی از مشکلات خرید چمن مصنوعی غیر استاندارد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link