جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چمن مصنوعی پارکینگ

ایده های طراحی و اجرای چمن مصنوعی پارکینگ

ایده های زیادی برای طراحی محوطه پارکینگ وجود دارد ولی هیچکدام به اندازه چمن مصنوعی، چشم انداز زیبایی ایجاد نمی کند. فضایی که برای ماشین ها در نظر گرفته می شود معمولا پر از لکه های روغن و سیاهی است. با چمن مصنوعی پارکینگ می توان محیطی سبز و دلنشین طراحی کرد که دست کمی از یک پارک تفریحی ندارد.

فهرست مطالب

  چمن مصنوعی از کفپوش های پر کاربرد است که بر روی کلیه سطوح افقی و عمودی قابل نصب است. این کفپوش بر روی کاشی و موزائیک، سیمان و بتون، خاک باغچه، شن و ماسه و هر سطح دیگری نصب می شود. استفاده از چمن مصنوعی پارکینگ یکی از ایده های خلاقانه است که نمای محوطه پارکینگ را بسیار جذاب تر نشان می دهد.

  به خصوص در مورد زیباسازی پارکینگ های خانگی حساسیت بیشتری وجود دارد. معمولا محوطه پارکینگ با سنگ و سرامیک پوشش داده می شود. در پارکینگ های عمومی انواع کفپوش پی وی سی، سیمان، بتن و … نیز نصب می شود. چمن مصنوعی نیز مقاومت زیادی دارد و می تواند یکی از انتخاب ها برای کفپوش گاراژ یا پارکینگ عمومی و منازل باشد.

  در مطلب چمن مصنوعی اطلاعات کاملی از این محصول وجود دارد

   

  مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای پارکینگ

  بسیاری از پارکینگ ها قابلیت کشت و نگهداری چمن طبیعی را ندارند و اغلب متروک رها می شوند. با استفاده از کفپوش های چمن مصنوعی می توان در فضاهای کم نور و یا حتی پارکینگ های مسقف نیز، سرسبزی بهاری را در همه فصول طراحی کرد. چمن مصنوعی از جنس پلاستیک است و با الیاف پلیمری ساخته شده است. این محصول، گیاه طبیعی نیست و نیازهای مراقبتی بسیار محدودتری دارد. برخی از مزایای نصب چمن مصنوعی در پارکینگ اینها هستند:

  چمن مصنوعی پارکینگی


  • صرفه جویی در مصرف آب

  به خصوص در کشورهایی که بحران خشکسالی دارند این قضیه اهمیت زیادی دارد. چنانچه محوطه اماکن عمومی و حیاط و پارکینگ خانه ها با چمن مصنوعی پوشیده شود، مقدار زیادی از ذخایر آبی کشور دست نخورده باقی می ماند.


  • نگهداری آسان

  چمن مصنوعی نیاز به مراقبت خاصی ندارد. این محصول بدون نیاز به کوددهی، چمن زنی، سم پاشی و …. همیشه سبزی و طراوت خود را حفظ می کند. اگر وقت رسیدگی به محوطه پارکینگ را ندارید از کفپوش سبز چمنی استفاده کنید و یک عمر از زیبایی محوطه پارکینگ لذت ببرید.

  اگر می خواهی خانه ای زیبا داشته باشی مطلب چمن مصنوعی برای تراس و بالکن را از دست نده


  • جلوگیری از آب گرفتگی پارکینگ

  این مشکل در پارکینگ های روباز به وفور دیده می شود. بارش باران موجب آبگرفتگی پارکینگ و فضای پارک ماشین ها می شود و مشکلاتی را به وجود می آورد. از طرفی بارش برف نیز می تواند موجب سر خوردن ماشین ها شود که خطراتی را در پی دارد. با نصب چمن مصنوعی جلوی آب گرفتگی محوطه گرفته می شود زیرا موقع نصب، از زهکش برای عبور آب به مجرای فاضلاب استفاده شده است.


  • طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی پارکینگ

  چمن مصنوعی برای فضای بیرون از ساختمان ساخته شده و در برابر هر نوع آب و هوایی، مقاوم است. حتی گرمای طاقت فرسای تابستان و یا سرمای زیر صفر در زمستان موجب آسیب به سطح چمن مصنوعی نمی شود. بافت این محصول طوری است که حداقل ۱۰ سال به کیفیت روز اول باقی می ماند. نخ پلی اتیلن یا پلی پروپیلن در پروسه تولید بر روی یک لایه ضخیم دوخت می شود که استحکام بیشتری به چمن مصنوعی می دهد.

  چمن مصنوعی پارکینگ دارای ثبات رنگ هستند و هرگز دچار پوسیدگی نمی شوند. هر چقدر تراکم الیاف چمن مصنوعی در واحد سطح بیشتر باشد، کفپوش مقاوم تر است. در پارکینگ منازل می توان انتظار داشت ۱۵ تا ۲۰ سال نیز چمن مصنوعی دوام بیاورد.

  قیمت چمن مصنوعی پارکینگ


  • قیمت چمن مصنوعی پارکینگ

  در مقایسه با دیگر متریال، نصب چمن مصنوعی برای پارکینگ خیلی مقرون به صرفه تمام می شود. در واقع یکبار هزینه خرید کفپوش و نصب را می پردازید ولی خیال تان بابت یک عمر راحت است. در ضمن هزینه های نگهداری از چمن طبیعی را نیز در نظر بگیرید، متوجه ارزان قیمت بودن این محصول می شوید. پس از نصب دیگر هیچ هزینه ای بابت نگهداری و …. نمی پردازید.

   

  ایده های طراحی چمن مصنوعی مناسب پارکینگ

  استفاده از چمن مصنوعی در طراحی محوطه پارکینگ یکی از زیباترین ابتکارات است. با این کفپوش به طور کلی فضای پارکینگ تغییر می کند و به مکانی کاملا متفاوت تبدیل می شود. همین تغییر ساده گاهی حتی کاربری محوطه پارکینگ را چند برابر افزایش می دهد. برای مثال شاید بخواهید در محوطه پارکینگ، بساط پیک نیک را برپا کنید. به هر حال همه قسمت های حیاط با این ترفند قابل استفاده می شود.

  آشنایی با روش های تعمیر چمن مصنوعی را در اینجا بخوانید

  چمن مصنوعی پارکینگ به شکل های مختلفی نصب می شود. سلیقه ها مختلف است و کارهای خلاقانه زیادی می شود انجام داد. به طور معمول نصب چمن مصنوعی در پارکینگ به صورت سرتاسری رایج نیست و معمولا ترکیبی از چمن با کفپوش حیاط برای دیزاین این محوطه استفاده می شود.

   

  نصب چمن مصنوعی پارکینگ در بین سنگ

  چمن مصنوعی به صورت رول و در عرض های متنوعی تولید می شود. این محصول قابلیت برش خوردن دارد و می توان برای فضاهای مختلف آن را هماهنگ کرد. در واقع لزومی ندارد کل محوطه را با چمن بپوشانید اگر کف حیاط با سنگ کار شده می توانید ترکیب سنگ و چمن را طراحی کنید. چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک یکی از زیباترین ایده ها برای دکوراسیون محوطه پارکینگ است.

  برای این منظور لازم است تا فاصله بین سنگ ها را برای نصب چمن، آماده کنید. چمن مصنوعی پارکینگ را نمی توانید مستقیم روی فضای خالی بین سنگ ها قرار دهید زیرا از سطح زمین بالاتر قرار می گیرد. برای این منظور شیارهایی در فضای خالی بین سنگ ها ایجاد می شود. این شیارها از نظر عمق به اندازه کافی در نظر گرفته می شوند تا پس از نصب سطح چمن و سنگ ها کاملا هماهنگ باشد.

  چمن مصنوعی پارکینگ بین سنگ ها

   

  طراحی پارکینگ با چمن مصنوعی

  یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از چمن مصنوعی پارکینگ اینست که رول های چمن مصنوعی را در سطح بیشتری کار کنید. به این ترتیب که فضای زیادی از حیاط و پارکینگ با چمن مصنوعی پوشیده می شود. سپس مسیر لاستیک های ماشین برای نصب سنگ، سرامیک، سیمان، بتن و … مشخص می شود. از محدوده درب اصلی تا پارکینگ اتومبیل را می توان به همین ترتیب طراحی کرد.

  در این مطلب با مزایای چمن مصنوعی بیشتر آشنا شوید

  با این طراحی امکان استفاده از فضای سبز بیشتری دارید و چشم انداز جالب تری ایجاد کرده اید. خیلی راحت همه محوطه پارکینگ با چمن مصنوعی پوشش داده شده و تنها در مسیر لاستیک ماشین از یک کفپوش دیگر استفاده شده است. به طور معمول بهتر است مسیر حرکت چرخ های خودرو از یک کفپوش دیگر انتخاب شود تا آسیبی به چمن مصنوعی وارد نشود. به این ترتیب لاستیک ها نیز تمیز و سالم تر باقی می مانند زیرا در مسیری تمیز و مناسب حرکت می کنند.

   

  نصب چمن مصنوعی برای پارکینگ عمومی

  در محوطه های بزرگ تر نظیر پارکینگ مراکز تجاری، محوطه ادارات، حیاط مجتمع های مسکونی و دیگر اماکن نیز می توان از این طراحی استفاده کرد. در این مراکز رفت و آمد ماشین ها خیلی بیشتر از حیاط منازل است. بنابراین به هیچوجه نمی توان مسیر لاستیک ها را مشخص کرد یا از چمن مصنوعی در بین سنگ ها استفاده کرد. معمولا کف پارکینگ های عمومی روباز، آسفالت است و زیبایی خاصی ندارد.

  قبل از نصب و اجرای چمن مصنوعی پارکینگ باید نقشه محوطه و محدوده پارک اتومبیل ها را تهیه کنید. در این فضا می توانید مکان هایی را برای نصب چمن مصنوعی در نظر بگیرید. این قسمت ها حالت باغچه مانند دارد. محدوده ای که برای نصب چمن مصنوعی در نظر گرفته شده را از بقیه محوطه جدا کنید. برای اینکه ماشین ها وارد محدوده چمن کاری نشوند باید برای باغچه ها لبه در نظر بگیرید. دورتادور باغچه ها را با آجر یا سفال، طراحی کنید. به این ترتیب سطح فضای سبز با آسفالت کاملا جدا می شود. سپس لازم است تا مسیر حرکت اتومبیل و جای پارک را نشانه گذاری کنید.

  در مطلب چگونه چمن مصنوعی را روی بتن نصب کنیم؟ با نحوه نصب چمن مصنوعی آشنا می شوید

  چمن مصنوعی در پارکینگ

  در محوطه های روباز می توانید باغچه های چمن مصنوعی را در دو طرف مسیر حرکت اتومبیل نیز طراحی کنید. در واقع جاده سراسر با آسفالت یا کفپوش دیگری پوشیده شده ولی در دو طرف به صورت باریک و دراز چمن مصنوعی کار شده است. در این صورت حتی می توانید گیاهان طبیعی را نیز در دو طرف باغچه و در مسیر چمن مصنوعی نگهداری کنید.

   

  نکات مهم در استفاده از چمن مصنوعی پارکینگ

  چمن مصنوعی پارکینگ قابل شستشو با آب است. اگر روغن روی کفپوش ریخت جای هیچ نگرانی وجود ندارد. روغن ماشین به سطح چمن آسیب نمی رساند برای شستن روغن نیز می توانید از آب استفاده کنید و همه کثیفی ها و آلودگی ها را تمیز کنید. خیلی ساده تر ازچیزی که فکر می کنید، روغن از روی کفپوش جدا می شود. جنس پلاستیک مانند چمن مصنوعی پارکینگ یک مزیت است و روغن را به خود جذب نمی کند.

  انواع چمن مصنوعی ورزشی و تزئینی تولید شده است. چمن های تزئینی دارای بافت نرم تر و تراکم کمتری هستند. موقع خرید چمن مصنوعی از محصولات ضخیم تر انتخاب کنید تا دوام بیشتری داشته باشد. چمن های ظریف و نرم در برابر فشار لاستیک ها خیلی زود، انعطاف خود را از دست می دهند و کوبیده می شوند.

  ۴ دیدگاه برای “ایده های طراحی و اجرای چمن مصنوعی پارکینگ”

  1. بهترین چمن مصنوعی برای پارکینگ شما کدوم مورد هست؟ رفت و آمد موتور و ماشین زیاد دارم برای پارکینگ ویلا میخواستم

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقت بخیر مدل های چمن آرتا رو پیشنهاد میدم خدمتتون

  2. مهدی رضایی گفت:

   سلام و عرض ادب آیا چمن مصنوعی مناسب پارکینگ دارید که وقتی ماشین از روش رد میشه مشکلی براش پیش نیاد؟ چون خیلی از چمن مصنوعی ها از بین میرن.

   • پیام اسمی گفت:

    وقتتون بخیر جناب رضایی چمن ۲۵ میل بهاره ما کاملا این امکان رو داره و میتونید استفاده کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...