خرید چمن مصنوعی ضد حریق

آیا چمن مصنوعی ضد حریق یک تبلیغ برای فروش بیشتر است یا واقعا این محصول در مقابل شعله مقاوم است؟ نگرانی های زیادی در ارتباط با آتش گرفتن چمن مصنوعی در مکان های عمومی وجود دارد. بسیاری از خانواده ها روی چمن مصنوعی نشسته و بساط پیک نیک و منقل را به پا می کنند. آیا این کار به سطح چمن آسیب می رساند؟ با خواندن این مطلب به همه سوالات احتمالی در مورد خرید چمن مصنوعی و کیفیت آن پاسخ داده می شود.

چمن مصنوعی از ترکیب پلیمرهایی نظیر پلی پروپیلن تولید شده است. در ساخت این محصول از دستگاه های پیشرفته و مدرن استفاده می شود. پروسه ساخت چمن مصنوعی با دما و حرارت همراه است. الیاف چمن مصنوعی با دمای ذوب بالا و تحت شرایط خاص در طی تولید به کار می روند. ظاهر پلاستیک مانند محصول کاملا جامد و سخت است ولی در ابتدا از مایع روان و مذاب، شکل گرفته است. آیا پروسه تولید و حرارت زیاد مجوزی برای ضد آتش بودن محصول است؟

بخوانید : فرآیند تولید چمن مصنوعی به زبان خودمانی

چمن مصنوعی ضد حریق چیست؟

اگرچه نمونه هایی از این محصول در دکوراسیون فضای داخلی هم استفاده می شود اما عمده کاربرد چمن مصنوعی در فضای بیرونی است. انواع چمن مصنوعی زمین فوتبال، چمن مصنوعی پارک ها و مراکز تفریحی، چمن زمین بازی کودکان و … همگی در فضای باز و زیر نور خورشید قرار دارند. با توجه به الیاف پلیمری و پلاستیک مانند این محصول، حرارت زیاد نور خورشید می تواند به سطح چمن مصنوعی آسیب برساند.

قیمت چمن مصنوعی ضد حریق

برای برطرف کردن این مشکل در طی مراحل تولید چمن های مصنوعی با کیفیت و استاندارد از موادی برای افزایش ضریب گرمایی، استفاده می شود. انواع چمن مصنوعی مرغوب در برابر اشعه مضر نور خورشید و دمای بالا در تابستان به هیچوجه دچار آسیب نمی شود. موقع نصب چمن مصنوعی از شن بر روی سطح چمن استفاده می شود که این موضوع هم در بالا بردن تحمل گرمایی چمن مصنوعی دخیل است. بنابراین در مناطق گرمسیری از انواع چمن مصنوعی نسوز و ضد حریق استفاده می شود تا کیفیت محصول در دمای بالا نیز حفظ شود.

به فروشنده حتی یک ریال هم نپردازید مگر اینکه چمن مصنوعی ضد آتش و نسوز باشد.

آیا چمن مصنوعی ضد حریق دچار آتش سوزی می شود؟

از پلیمرهای مصنوعی پلاستیک مانند ( پروپیلن و پلی اتیلن) برای تولید این محصول استفاده می شود. انواع مواد پلاستیکی در دور و اطراف مان زیاد است. آیا این مواد به خودی خود خطرناک هستند یا در برابر نور خورشید و گرما دچار آتش سوزی می شوند؟ بدیهی است که پلیمرها چیزی شبیه به بنزین یا مواد نفتی نیستند که خطر آتش سوزی را به همراه داشته باشند. به خصوص محصولات با کیفیت و مرغوب چمن مصنوعی، قابل نصب در مناطق گرم تر هم هستند. اما مواد پلاستیکی در مقابل اتش مقاومت چندانی ندارند.

چمن مصنوعی ضد حریق نرم و انعطاف پذیر است. خاصیت ضربه گیر بودن این محصول آن را به یکی از بهترین کفپوش های ایمن برای زمین های بازی و پارک های کودکان تبدیل کرده است. چنانچه بچه ها در حین بازی و دویدن روی سطح چمن بیفتند هرگز دچار آسیب جدی نمی شوند. چمن مصنوعی زمین بازی کودکان یک ضربه گیر عالی است که مانع خراشیدگی، شکستگی و آسیب جدی به بچه ها می شود. این محصولات همیشه سبز مقاومت زیادی در برابر تغییرات دمایی دارند ولی این موضوع با نسوز بودن تفاوت دارد.

چمن مصنوعی ضد حریق

اگر منظور از ضد حریق بودن اینست که سطح چمن مستقیما با شعله اتش در تماس باشد، به هیچوجه چمن مصنوعی ضد آتش نیست. الیاف چمن مصنوعی نسوز در اثر داغی زغال یا سیگار دچار سوختگی می شوند. این سوختگی با شعله ور شدن همراه نیست بلکه سطح چمن مصنوعی با بالا رفتن دما به حالت ذوب شده در می آید. می توان اینطور نتیجه گرفت که چمن مصنوعی کاملا در برابر شعله ور شدن اتش، مقاوم است و به هیچوجه مشتعل نمی شود اما همه مواد پلاستیکی در برابر شعله مستقیم آسیب می بینند. چمن مصنوعی ضد آتش و نسوز نیست اما مقاومت زیادی در برابر حرارت داشته و شعله ور نمی شود.

بخوانید : چمن مصنوعی اتاق کودک متفاوت ترین کفپوش منزل

حفظ محیط زیست با چمن مصنوعی نسوز

انواع چمن مصنوعی ضد حریق، دوست دار محیط زیست هستند. این محصولات رنگ و مواد شیمیایی به خاک منتقل نمی کنند و هیچ ماده سمی یا آسیب زایی از آن به محیط زیست وارد نمی شود. طول عمر این چمن هایی تولیدی بسیار بالاست و با توجه به نوع کاربری تا سالیان سال بدون تغییر باقی می مانند. چمن مصنوعی بدون نیاز به آبیاری، چمن زنی، سمپاشی، کوددهی و سایر مراقبت های معمول، همیشه سبز و شاداب باقی می ماند. در شرایط خشکسالی و کاهش منابع آبی یکی از ایده های زیباسازی محوطه، استفاده از همین چمن های تولید شده با الیاف پلیمری است.

بیشتر بخوانید
چرا چمن مصنوعی برای راه پله بهترین انتخاب است؟

نصب چمن مصنوعی ضد حریق در پارک های جنگلی و محوطه حیاط ویلا یک پیشنهاد عالی برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل در مناطق خشک و گرم است. چمن مصنوعی یک مانع عالی در مسیر آتش سوزی های احتمالی است که از گسترش و انتشار آتش سوزی جلوگیری می کند. چنانچه شعله مستقیم به سطح چمن مصنوعی نزدیک شود، شعله ور نخواهد شد.

چمن مصنوعی ضد حریق ارزان

سالانه مساحت زیادی از جنگل ها و منابع طبیعی در اثر آتش سوزی از بین می روند. حفظ محیط زیست طبیعی مهم ترین کاری است که می توان برای نسل اینده انجام داد. مادامی که سطح چمن مصنوعی با شن و ماسه پر شده باشد، هیچ خطری از لحاظ ایجاد آتش سوزی و یا گسترش آتش وجود ندارد.

نکاتی جهت جلوگیری از آسیب به چمن مصنوعی ضد حریق

ذوب شدن چمن مصنوعی در مجاورت آتش کاملا طبیعی است. برای اینکه دوام و مندگاری چمن مصنوعی نسوز بیشتر شود، وسایل داغ و شعله را از آن دور نگه دارید.

انداختن ته سیگار روی چمن مصنوعی ممنوع است.

منقل کباب یا باربیکیو را هرگز روی کفپوش چمن مصنوعی قرار ندهید.

رعایت فاصله 5 متری برای آتش روشن کردن و استفاده از مواد آتش زا در مجاورت چمن مصنوعی توصیه می شود.

چمن مصنوعی ضد حریق در محوطه سازی

امنیت در محوطه سازی از مهم ترین اصول است. چمن مصنوعی نرم و انعطاف پذیر است و ازضربات شدید جلوگیری می کنند. چمن مصنوعی ورزشی از آسیب های جدی کودکان در زیمن های بازی پیگیری می کند. از طرفی انواع چمن مصنوعی استاندارد در مقابل نور خورشید و گرمای هوا مقاوم است و خراب نمی شود. حتی در مناطقی که آب و هوای گرم و خشکی دارند هم می تواند از کفپوش چمن مصنوعی برای فضای بیرونی استفاده کرد.

فرآیند تعمیر چمن مصنوعی چگونه صورت می گیرد؟

پلی پروپیلن و پلی اتیلن دو ماده اصلی در ساخت چمن های مصنوعی هستند که در مقابل آتش حساس هستند. در واقع چمن مصنوعی ضد آتش به صورت صد در صد وجود ندارد. انواع چمن مصنوعی با کیفیت، متراکم و استاندارد مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات دمایی دارند ولی این به مفهوم ضد آتش بودن چمن مصنوعی نیست.

در انتها اگر به طور تصادفی بخشی از چمن مصنوعی ضد حریق محوطه با زغال سوخت اصلا نگران نباشید. برای تعویض کفپوش چمنی حیاط نیازی به هزینه زیادی نیست می توانید تنها بخش های آسیب دیده را جایگزین کنید. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.