جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش راه پله pvc

نکاتی درباره انتخاب بهترین کفپوش راه پله

تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که چه نوع کفپوشی برای راه پله مناسب است؟ اصلا چرا باید به دنبال خرید کفپوش راه پله مناسب باشیم؟ این روزها آنقدر تنوع کفپوش ها در بازار کشور ایران زیاد شده است که هر یک از افراد می توانند بر اساس سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خودتان، از هر کدام از این کفپوش ها استفاده کنند. ولی فارغ از زیبایی این کفپوش ها، باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین کفپوش را برای راه پله ها انتخاب و خریداری کنید.

فهرست مطالب

  اهمیت انتخاب بهترین کفپوش راه پله

  اهمیت انتخاب بهترین کفپوش راه پله

   

   

  کفپوش راه پله چیست؟

  همانطور که از نام کفپوش راه پله مشخص است، این کفپوش می تواند برای راه پله ها مورد استفاده قرار گیرد. در واقع، کفپوش های راه پله نوع خاصی از کفپوش ها نیستند و فقط به دلیل اینکه می توانند برای راه پله ها مورد استفاده قرار گیرند، با نام کفپوش های راه پله شناخته می شوند. کفپوش های راه پله دارای تنوع بسیار زیادی هستند و می توان آن ها را بر اساس سبک دکوراسیون داخلی و شرایط منزل یا هر مکان دیگری خریداری کرد.

   

   

  چرا باید برای راه پله به دنبال خرید کفپوش مناسب باشیم؟

  شاید دوست داشته باشید که بر اساس قیمت کفپوش راه پله، اقدام به خرید این کفپوش ها کنید. اما آیا واقعا خرید کفپوش ارزان برای پله برای شما مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایمنی در راه پله ها اهمیت بسیار زیادی دارد. متاسفانه، بسیاری از مردم به واسطه لیز خوردن روی پله ها با مشکلات بسیار زیادی مواجه می شوند. پس مهم است که چه نوع کفپوشی را برای راه پله ها انتخاب کنید. با کمک اطلاعاتی که در ادامه به شما می دهیم، احتمالا می توانید بهترین کفپوش را برای راه پله ها انتخاب کنید. با این حال می خواهیم ۳ دلیل مهم برای انتخاب بهترین کفپوش راه پله را به شما یادآوری کنیم.

  • حفظ ایمنی

  کفپوش راه پله باید باعث حفظ ایمنی شما در هنگام بالا و پایین رفتن از راه پله ها شود.

  • حفظ زیبایی راه پله

  کفپوش های راه پله باید بتوانند زیبایی راه پله ها را افزایش دهند و با سبک دکوراسیون یک مکان نیز همخوانی داشته باشند.

  • کاهش نیاز به صرف هزینه زیاد برای تعویض مجدد کفپوش ها

  کیفیت کفپوش های راه پله باید آنقدر زیاد باشد که بتوان بدون نیاز به تعویض مجدد این کفپوش ها، از آن ها استفاده کرد.

  صنعت ساخت و ساز محصولات دکوراسیون داخلی، در چند دهه اخیر پیشرفت زیادی داشته است. امروزه برای هر مکانی، کفپوش مناسب و خاصی تولید می شود. در هر قسمت از ساختمان بنابر ضرورت می توان یکی از این محصولات را انتخاب کرد. کفپوش راه پله هم دارای تنوع زیادی است. این کفپوش ها لزوما از همان متریال کف اتاق ها، انتخاب نمی شوند. دکوراتیوها راه پله های داخلی را به عنوان یک عنصر مهم طراحی در نظر می گیرند. این بخش از ساختمان، فضایی مرده و دور از دید نیست، روزانه بارها و بارها از راه پله ها استفاده می شود. به این ترتیب انتخاب بهترین پوشش مناسب برای کف راه پله ها را نمی توان نادیده گرفت.

   

   

  بهترین پوشش برای راه پله کدام است؟

  انتخاب از بین محصولات مختلف کار دشواری است اگر ندانید که چه انتظاری از کفپوش ها دارید. با توجه به محل نصب، بهتر می توان در مورد پوشش راه پله ها تصمیم گرفت. برای مثال متریالی که برای راه پله های داخل و بیرون از ساختمان، استفاده می شود کاملا متفاوت است. اصولا در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی، راه پله های بیرونی در معرض آسیب بیشتری هستند و می بایست با کفپوش های مقاوم تری پوشیده شوند.

   

   

  مقاوم ترین کفپوش ها

  برای پله های بیرون از ساختمان می توان از کفپوش های فلزی یا سنگی استفاده کرد. راه پله های مشاعات اغلب با سنگ و سرامیک، کفپوش می شوند. سنگ های طبیعی مقاوم ترین کفپوش برای راه پله های عمومی هستند. طول عمر سنگ راه پله بسیار زیاد است و حتی در صورت آسیب دیدن، می توان از دستگاه های کفسابی برای حذف شیارها و برطرف کردن لب پر شدن سنگ راه پله ها استفاده کرد.

  سنگ تراورتن، مرمر و کرانیت برای راه پله ها کاربرد بیشتری دارند. این روزها کفپوش های شیک و مدرن تری به بازار آمده که اغلب برای راه پله های داخلی به کار گرفته می شود.

  کفپوش راه پله دوبلکس

  سنگ ها سرد و سخت هستند. این ویژگی باعث می شود که خریداران کفپوش، استحکام و دوام سنگ ها را نیز نادیده بگیرند و به سراغ انواع کفپوش های دیگر بروند. کفپوش های چوبی و شیشه ای زیبایی خاصی دارند و در برخی ساختمان های لوکس، راه پله ها را پوشش داده اند. قیمت چوب طبیعی بسیار بیشتر از سایر محصولات است از سویی به تدریج، تهیه چوب نیز با مشکلاتی روبرو شده است. شاید این روزها چوب طبیعی به اندازه سال های گذشته در دسترس نباشد. قیمت کفپوش چوبی یک عامل بازدارنده در موقع خرید است و بسیاری از خریداران را به سوی دیگر محصولات هدایت می کند. 

  پیشنهاد میکنیم برای انتخاب کفپوش اتاق خواب به لینک مراجعه کنید.

   

   

  کفپوش راه پله دوبلکس

  پارکت لمینت از کفپوش های زیبا و محبوب برای راه پله های داخلی ساختمان است. این محصول از نظر ظاهری تا حدود زیادی به چوب طبیعی شباهت دارد. البته پارکت لمینت در اصل چوب نیست و یک محصول تولیدی است. برخی به این محصولات کفپوش های ورقه ای یا لایه ای می گویند. در ساخت تایل های لمینت از فناوری پیشرفته استفاده می شود. لایه های مختلف تخت حرارت زیاد و فشار به هم پرس می شوند و به صورت فشرده در می آیند. نتیجه کفپوش راه پله ای شیک و مدرنی است که در نهایت زیبایی و دوام، قیمت بسیار ارزان تری دارد.

  نصب لمینت روی پله ها موجب می شود که یک فضای خاص در منزل داشته باشید. به این ترتیب راه پله دوبلکس به مرکز ثقل طراحی تبدیل شده و نگاه ها را به خود جلب می کند. تین محصولات دارای ماندگاری و دوام بسیار خوبی هستند و به سادگی دچار آسیب نمی شوند. نظافت لمینت راه پله نیز از نقاط قوت ۀن است. به راحتی با یک دستمال نمدار می توانید همه راه پله ها را برق بیندازید.

  کفپوش موکتی راه پله

  طریقه نصب لمینت روی راه پله ها کمی متفاوت ار کف ساختمان است. به علت عرض کمتر هر پله، امکان کلیک کردن تایل ها به یکدیگر نیست و از این نظر مشکلاتی ایجاد می شود. البته نصاب با تجربه به خوبی می تواند تایل های مستطیل شکل را برای نصب در راه پله های دوبلکس آماده کند. 

   

   

  پله های امن برای سالمندان و کودکان

  کفپوش راه پله های داخلی منزل باید امن و به دور از هر گونه اشکال باشد. خطر افتادن بچه ها از روی راه پله های دوبلکس بسیار زیاد است. کفپوش پله های سخت نظیر سنگ و سرامیک برای خانواده هایی که فرزندی دارند و یا با سالمندی زندگی می کنند، اصلا مناسب نیست. برای جلوگیری از سُر خوردن روی پله ها از کفپوش موکتی استفاده کنید. انواع موکت راه پله، ضریب ایمنی پله ها را افزایش می دهند. موکت ضربه گیر خوبی است و جلوی آسیب ناشی از سقوط را نیز می گیرد. 

  البته یک نکته مهم در خرید موکت راه پله وجود دارد و آن توجه به اتدازه پرز و الیاف موکت است. موکت پرز کوتاه برای راه پله ها انتخاب مناسب تری است. این محصولات دارای تنوع طرح و رنگ زیادی هستند و با همه نوع سبک دکوراسیون نیز هماهنگی دارند. انواع موکت پرز بلند با همه زیبایی که دارند برای راه پله دوبلکس مناسب نیستند. موقع بالا رفتن از پله ها، پرزهای بلند موکت مشکل ایجاد می کند گه این اصلا برای فرزندتان خوب نیست. موکت اتاق خواب را پرز بلند و موکت راه پله ها را پرز کوتاه خریداری کنید.

  کفپوش راه پله اداری

   

   

  کفپوش راه پله اداری

  در ساختمان های اداری به دلیل رفت و آمد زیاد، نمی توان از موکت استفاده کرد. کفپوش pvc بهترین انتخاب برای مراکز عمومی و ساختمان های پر تردد است. پی وی سی در ۲ نوع رول و تایل تولید می شود. هر دو نوع محصول قابلیت نصب در راه پله ها را دارند. برای اینکه پوشش دهی کامل باشد و برش های کمتری ایجاد شود کفپوش پی وی سی رولی برای پله انتخاب خوبی است. pvc از محصولات پلیمری تهیه شده و دارای روکش ضد آب و پلاستیک مانند است. این رویه از خراشیدگی، ساییدگی و آسیب به کفپوش نیز جلوگیری می کند. 

  این مطلب را نیز بخوانید : کفپوش های عایق صدا و حس آرامش در خانه

  کفپوش راه پله اداری pvc، به سادگی نصب می شود و نگهداری ساده ای دارد. برای نظافت راه پله ها می توان از آب و شوینده های رایج نیز استفاده کرد. راه پله هایی که دارای کفپوش پی وی سی هستند هم به لحاظ زیبایی و هم از حیث کاربردی بودن، بهترین انتخاب در ساختمان های اداری هستند. 

   

   

  هزینه خرید کفپوش برای راه پله ها

  انتخاب نوع پوشش پله ها بستگی به میزان بودجه ای دارد که برای این کار در نظر گرفته اید. هزینه خرید و نصب کفپوش ها روی انتخاب نهایی تاثیر می گذارد. قبل از اینکه به قیمت ها فکر کنید روی متریال به کار رفته در تولید کفپوش پله سنگی، دقت داشته باشید. راه پله ساختمان از پر ترددترین مکان ها به حساب می آید. نصب کفپوش های ضعیف و کم ضخامت، غیر استاندارد و بی کیفیت برای راه پله های خارجی و داخلی ساختمان اصلا ایده خوبی نیست.

  به لحاظ زیبایی و شکل ظاهری، محصولات نامرغوب تفاوت زیادی از کفپوش های خوب دارند! اما نکته مهم در دوام و طول عمر کفپوش است. هر چه میزان تراکم و چگالی در واحد سطح کفپوش کمتر باشد، ضریب سایش بالاتر می رود. به این ترتیب کفپوش های بی کیفیت خیلی زود دچار فرسودگی و ساییدگی در برخی قسمت ها می شوند و ناچارید هزینه دیگری بابت تعمیرات و یا تعویض کفپوش ها صرف کنید. به جای صرف هزینه و البته دردسرهای نصب مجدد کفپوش اداری ، بهتر است از همان ابتدا محصول با کیفیت و مناسب را خریداری کنید.

   

  • افسانه رجب پور
  • مهر 16, 1402
  • 5060 بازدید

  ۴ دیدگاه برای “نکاتی درباره انتخاب بهترین کفپوش راه پله”

  1. علی یزدی گفت:

   سلام حال شما
   یزدی هستم از شرکت فناوری آزادسازان نوین کفپوش پی وی سی برای پله ها و راه پله شرکت میخواستم رنگ قهوه ای و کرم باشه لطفا راهنمایی کنید. ۰۹۱۱۱۸۶۴۴۳۱ یزدی

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب یزدی بله من بهتون پیغام دادم کد های ۴ و ۱۳ و ۵ هم پیشنهاد میشه از کفپوش ها برای پله

  2. سلام خوبین
   قیمت کفپوش پله چنده برای همکار؟ من از ارومیه مزاحم میشم راهنماییم میکنید

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقتتون بخیر باشه برای دریافت قیمت کفپوش پله همکاری به شماره واتس اپ ما پیغام بدید ۰۹۳۶۱۸۴۳۸۶۴

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!