رنگ بندی موکت پرز بلند برای منازل

موکت پرز بلند از جدیدترین مدل های موکت است که جای ثابتی در دکوراسیون داخلی دارد. تقریبا در همه خانه های لوکس و شیک، نمونه هایی از این موکت های جذاب و چشم نواز را می بینید. با توجه به اینکه رنگ بندی موکت پرز بلند بسیار متنوع است انتخاب های بیشتری دارید و به راحتی می توانید کفپوش مناسب با تم رنگی دکوراسیون داخلی را تهیه کنید.

موکت های پرز بلند از نظر زیبایی و جذابیت های بصری دست کمی از فرش ماشینی ندارند. در طراحی داخلی مدرن به جای استفاده از فرش ها و قالیچه های سنتی می توان از انواع موکت پرز بلند با ترکیب رنگی متفاوت استفاده کرد. رنگبندی موکت پرز بلند پس از نصب خودش را بیشتر نشان می شود اما لازم است تا از قبل نسبت به خرید موکت با رنگ مناسب، وسواس بیشتری نشان داد. رنگ ها احساس فضا را تغییر می دهند پس به سادگی می توانید یک محیط سرد و بی روح را با این ترفند به فضایی شاد و پر انرژی تبدیل کنید.

راهنمای نصب موکت گام به گام

رنگ بندی موکت پرز بلند

آشنایی با موکت پرز بلند و رنگ های آن

انواع موکت به 3 گروه پرز کوتاه، پرز متوسط و پرز بلند تقسیم می شوند. موکت هایی که الیاف نخ بلندتری دارند برای دکوراسیون منازل کاربرد بیشتری دارند. با توجه به ارتفاع الیاف موکت، راه رفتن روی این موکت ها حس و حال دیگری دارد. نرمی و لطافت موکت پرز بلند در مقایسه با موکت های نمدی بسیار بیشتر است. به طور معمول استفاده از کفپوش های نرم و قابل انعطاف نظیر همین موکت های پرز بلند، برای تزئین و دکوراسیون داخلی خانه و محیط زندگی، رایج تر است.

رنگ بندی موکت پرز بلند نیز به قدری زیاد است که هیچ مشکلی در انتخاب نخواهید داشت. اما نکته مهم این است که متناسب با نور و اندازه فضا، رنگ موکت را انتخاب کنید. کف ساختمان یکی از بزرگ ترین سطوح در طراحی داخلی است و به طور مستقیم روی دکوراسیون تاثیر می گذارد. اهمیت این موضوع برای فضاهای تجاری و اداری نیز کمتر از ساختمان های مسکونی نیست.

از کجا موکت بخریم

موکت پرز بلند را بیشتر به عنوان کفپوش خانگی می شناسند. در مواد معدود و خاص، می توان از این محصول برای دکوراسیون دفتر مدیریت نیز استفاده کرد اما به دلیل برخی ویژگی ها، نصب موکت پرز بلند در مکان های عمومی توصیه نمی شود. انتخاب رنگ موکت پرز بلند یکی از دغدغه های خریداران است که در این مطلب به آن پرداخته شده است.

موکت برای اتاق پذیرایی

رنگ بندی موکت پرز بلند برای سالن پذیرایی

از همان ابتدا این موکت های دوست داشتنی جای خود را در سالن های پذیرایی باز کردند. بیشترین کاربرد موکت پرز بلند در دکوراسیون اتاق پذیرایی منازل است. این محصول زیبا و فریبنده توانسته جایگزین خوبی برای فرش ماشینی باشد. موکت پرز بلند از هر رنگ و طرحی که باشد فرقی ندارد، این نوع موکت ها به صورت قطعه ای تولید می شوند. برخلاف موکت رولی، اندازه و ابعاد موکت پرز بلند از قبل مشخص است. یک قطعه موکت خوشرنگ را برای فضای خالی بین مبل ها انتخاب کنید تا سلیقه خود را به رخ بکشید.

موکت پرز بلند طوسی برای اتاق پذیرایی عالی است طوسی از رنگ های خنثی در طراحی است که با اغلب رنگ های گرو و سرد، هماهنگی دارد. با انتخاب موکت طوسی، دست تان در رنگبندی مبلمان و پرده ها و حتی رنگ دیوار باز است.

رنگ بندی موکت پرز بلند در اتاق خواب

رنگ بندی موکت پرز بلند در اتاق خواب

یک قطعه موکت پرز بلند برای فضای خالی کنار تختخواب، از انتقال سرمای کف به پاها جلوگیری می کند. همه اتاق خواب را با موکت پوشش ندهید بلکه از قطعات کوچک تر برای برخی مناطق استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
موکت پلی استر چه ویژگی هایی دارد؟

اگر فضای اتاق خواب کوچک است و نور مناسبی هم ندارید، رنگ بندی موکت پرز بلند را از طیف روشن انتخاب کنید. در این صورت فضا بزرگ تر و کمی بازتر دیده می شود. موکت های تیره، اتاق خواب را دلگیر نشان می دهند.

موکت کات چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب رنگ موکت اتاق پسرها

رنگ بندی موکت پرز بلند در دکوراسیون اتاق پسرها

طبق یک عرف رایج، دکوراسیون اتاق پسر بچه ها از رنگ های سرد و طیف رنگی آبی است. این موضوع تا حد زیادی سلیقه ای است و هیچ باید و نبایدی برای این کار وجود ندارد.

بدون توجه به رنگ بندی موکت پرز بلند این را در نظر داشته باشید که نظافت موکت را جدی بگیرید. اگر فرزندی شیطان و بازیگوش دارید، حتما قبل از خواب اسباب بازی ها را جمع کنید. احتمال پنهان ماندن وسایل کوچک در لای پرزهای بلند موکت هست.

رنگ های روشن لکه ها را به خوبی نشان می دهند اما این نباید مجوزی برای خرید موکت تیره و سیاه در اتاق کودکان باشد. رنگ بندی موکت پرز بلند اتاق کودک از طیف روشن باشد.

آشنایی با رنگ بندی موکت اداری

موکت قرمز برای اتاق دختران

رنگ بندی موکت پرز بلند در دکوراسیون اتاق دخترها

موکت اتاق پرنسس های کوچک را از رنگ های شاد و پر انرژی انتخاب کنید. هم موکت های ساده و هم طرح دار برای دکوراسیون اتاق دختران مناسب هستند.

در صورتی که فرزندتان بیش از 7 سال است حتما در انتخاب رنگ موکت اتاق خواب از او مشورت بگیرید. به هر حال اینجا یک فضای خصوصی است و فرزندتان بیشتر اوقات بیداری را در اینجا حضور دارد.

موکت، پرده ها، روتختی و دیوارها را از یک رنگ انتخاب نکنید. برای مثال موکت قرمز شاد و پر انرژی است ولی در ترکیب با ملحفه و روتختی و پرده های قرمز اصلا جذابیتی ندارد. استفاده زیاد از رنگ های تند می تواند در چرخه خواب هم اختلال ایجاد کند. رنگ بندی موکت پرز بلند دخترانه کمی ملایم تر است.

موکت پرز بلند طوسی

انتخاب موکت برای آشپزخانه

رنگ بندی موکت پرز بلند دارای تنوع زیادی است به همین علت شاید بخواهید در آشپزخانه نیز یک قطعه فرش موکت را پهن کنید. طق تجارب خریداران، بهتر است برای فضایی نظیر آشپزخانه و سالن غذاخوری از موکت پرز کوتاه یا پرز متوسط استفاده کنید. جمع کردن خورده غذاها از بین الیاف بلند این موکت ها کار دشواری است.

به طور کلی موکت پرز بلند برای فضاهای عمومی و پر رفت و آمد توصیه نمی شود. برای مثال راهروی منازل جای مناسبی برای نصب این نوع موکت ها نیست. از طرفی موکت راه پله هم نباید دارای الیاف بلندی باشد زیرا در موقع بالا رفتن از پله ها احتمال خطر را افزایش می دهد. برای راه پله ها از موکت نمدی یا کبریتی سفارش دهید.

6 مزیت نصب موکت راه پله

  • افسانه رجب پور
  • اسفند 29, 1400
  • 160 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.