ابزار نصب پارکت

برای نصب پارکت، لمینت و کفپوش های چوبی نیاز به ابزار و وسایل مناسب است. این ابزارها در نصب راحت و کیفیت کار نقش دارند. برای اینکه نصب کفپوش های چوبی به صورت حرفه ای انجام شود و هیچ درز و شکافی باقی نماند نصاب از ابزار نصب پارکت استفاده می کند. به طور معمول همه نصاب ها از دستکش برای محافظت از دست ها و متر نواری برای اندازه گیری استفاده می کنند. گیره، گونیا، کفش ایمنی نیز همیشه همراه نصاب هستند.

ابزار نصب پارکت کدامند؟

چکش نصب پارکت

چکش برای جا افتادن تایل ها و صاف و یک دست شدن قطعات استفاده می شود. این چکش ها پلاستیکی بوده آسیبی به سطح پارکت وارد نمی کنند. بدون چکش نصب پارکت، نمی توان تایل ها را در یکدیگر قفل کرد و بین قطعات درز ایجاد می شود.

رطوبت سنج

محل نصب پارکت باید شرایط ویژه ای داشته باشد. دستگاه رطوبت سنج دستگاهی دیجیتالی است که میزان دما، نم و رطوبت کف را اندازه گیری می کند. رطوبت سنج به شکل قلم طراحی شده و کارکرد ساده ای دارد.با استفاده از رطوبت سنج می توان نحوه نصب و نیاز به عایق کاری را بررسی کرد. رطوبت مهم ترین عامل باد کردن تایل ها در مرور زمان است.

آشنایی با ابزار نصب پارکت

اره ابزار نصب پارکت

چنانچه در کنج دیوار و انتهای ردیف ها، نیاز به کوتاه کردن تایل ها می باشد، از اره دستی استفاده می شود. کار با اره دستی ساده و راحت است. اندازه گیری دقیق محل برش و علامت گذاری بسیار مهم است و در کیفیت کار تاثیر دارد.

کاردک چوبی دستی

انواع و اقسام کاردک های کوچک دستی برای خراشیدن چسب های قدیمی کف مورد استفاده قرار می گیرند. کاردک ها رایج ترین ابزار نصب پارکت هستند که با آن ها می توان چسب ها، رنگ ها و هر نوع اضافات زیر کف را در حین کار به خوبی از بین برد.

بیشتر بخوانید
مهم ترین ویژگی ها در انتخاب پارکت های چوبی

چاقو تیغه دار

انواع چاقوهای تیغه دار ثابت و تاشو از ابزار نصب پارکت هستند که کاربرد گسترده ای دارند. بریدن لایه زیر کف، نشانه گذاری خطوط برش، باز کردن بسته بندی تایل ها و بسیاری از کارها را می توان با همین چاقوها انجام داد. در هنگام کار با چاقوهای تیغه ثابت، احتیاط بیشتری لازم است.

کف ساب بتن

کف ساب بتن برای هموار کردن کف به کار می رود و در محل هایی که کف کاملا هم سطح نیست، استفاده می شود. کف ساب بزرگ صنعتی برای هموار کردن کف و کف ساب کوچک دستی برای صاف کردن گوشه ها استفاده می شوند. کف ساب برای از بین بردن چسب بتن درز پارکت نیز کاربرد خوبی دارد.

رنده پارکت

رنده برای صاف کردن ناهمواری های سطح پارکت در محل برش استفاده می شود. در واقع جزئی کاری های برش پارکت با رنده انجام می شود. انواع رنده در 2 نوع 20 تیغه و 12 تیغه در بازار به فروش می رسد که در کار نصب سهولت ایجاد می کنند.

استفاده از ابزار مناسب به همراه تجربه نصاب منجر به بهبود کیفیت نصب پارکت می شود. نصب نامناسب پارکت لمینت در آینده مشکلات زیادی را به وجود آورده و هزینه اضافی بازسازی و تعویض را به همراه خواهد داشت.

  • افسانه رجب پور
  • خرداد 22, 1397
  • 182 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه