جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش مناسب مدارس

کفپوش مدرسه چیست و کفپوش مناسب مدارس چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب کفپوش برای مکان های آموزشی از حساسیت بیشتری برخوردار است. کفپوش مدرسه از لحاظ متریال و خصوصیات با کفپوش خانگی تفاوت دارد. قبل از نصب و اجرای کفپوش ها با توجه به مکان، برخی ویژگی ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای مثال در مورد کفپوش مناسب مدارس مهم ترین اصل بحث رعایت استانداردهای آموزشی است.

فهرست مطالب

  تعداد زیادی دانش آموز در یک مدرسه وجود دارند. برای چنین مکانی بدون تردید نمی توان یک نوع کفپوش خاص را در نظر گرفت. سرویس های بهداشتی، پوشش کف سازی کلاس درس، حیاط مدرسه هر کدام به خرید کفپوش مناسب نیاز دارند. محل نصب این کفپوش ها یکی از مولفه های تاثیرگذار در انتخاب کفپوش مدرسه است.

  ویژگی های کفپوش مناسب مدرسه

  مکان های آموزشی از لحاظ امکانات در یک سطح نیستند در بسیاری از مدارس هنوز هم کف حیاط آسفالت شده و کلاس ها با موزائیک پوشش داده شده اند. تجهیزات جانبی مدارس یک طرف، عدم تناسب کفپوش با فضا نیز از سویی دیگر، موجب شده تا بار آموزشی مدارس تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گیرد. تنها با تغییر و نوسازی کفپوش ها می توان تحول زیادی در روند آموزشی ایجاد کرد. برخی از ویژگی های کفپوش مناسب مدارس از این قرار است:

  کفپوش مدرسه و انواع آن

  ایمنی کفپوش مدرسه

  ایمن سازی مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از والدین عقیده دارند که مقوله ایمن سازی در مدارس رعایت نمی شود و حوادث زیادی در مدارس رخ می دهد. در این مورد آمار دقیقی در دست نیست ولی آنچه مسلم است با نصب کفپوش مناسب مدارس می توان تا حد زیادی جلوی حوادث غیر مترقبه را گرفت.

  واقعیت اینجاست که احتمال وقوع حوادث در چنین مکانی بسیار بالاتر از محیط خانه است. تعد زیادی دانش اموز در یک فضا، ساعاتی از روز را سپری می کنند. رعایت استانداردهای ایمنی و سلامت دانش اموزان در درجه اول اهمیت قرار دارد. کفپوش های نصب شده در کلاس ها، راهروها، سالن های عمومی، کفپوش حیاط مدرسه و حتی سرویس بهداشتی نباید موجب بروز حادثه بشود.

  کفپوش هایی با سطوح سخت و آج دار یا سطح لیز و لغزنده، به هیچوجه مناسب مکان های آموزشی نیستند. استفاده از مواد مرغوب در ساخت کفپوش مدرسه نیز اهمیت زیادی دارد. خطر انتشار گاز در محیط های بسته یکی از مواردی است که سلامت دانش آموزان را تهدید می کند.

  با این راهنمایی ها کفپوش مناسب مهد کودک مناسب را خریداری کنید.

  ایمن سازی مدارس را می توان با دیوارپوش های فومی در راهروها، افزایش داد. برای حیاط مدرسه نیز به جای آسفالت و بتون لازم است تا از کفپوش مناسب مدارس با استانداردهای بالا استفاده کرد. اغلب حوادث به هنگام بازی و دویدو در حیاط مدرسه اتفاق می افتد. خرید کفپوش گرانولی برای پوشش حیاط مدرسه ایده آل است. این متریال دارای سطح سخت و آسیب رسان نیست.

  کفپوش حیاط مدرسه را می توان به صورت ترکیبی از چمن مصنوعی و کفپوش های گرانولی طراحی کرد. به این ترتیب زمین بازی مناسب برای دانش آموزان نیز با قابلیت استفاده همیشگی، ایجاد خواهد شد. نصب چمن مصنوعی در زمین ورزش مدارس، کاربری این مجموعه را افزایش می دهد

  کفپوش حیاط مدرسه

  نظافت کفپوش مدرسه

  کفپوش مناسب مدارس باید قابلیت تمیز کردن و نظافت ساده ای داشته باشد. کفپوش های دارای الیاف و بافت مناسب مدارس نیستند. استفاده از متریالی که دارای سطوح صاف و همواری است در مدارس، موجب می شود که موقع جاروکشی و نظافت مشکلی پیش نیاید. اپوکسی و پی وی سی دو کفپوش مناسب برای کلاس ها هستند که به سادگی قابلیت تمیز شدن را دارند.

  از انواع کفپوش پی وی سی می توان حتی در سرویس بهداشتی مدارس نیز استفاده کرد. pvc کفپوش مناسب مدارس(کلاس درس)و بیمارستان ها و مراکز بهداشتی است. این متریال دارای سطح متخلخل نیست و کثیفی و آلودگی را در خود نگه نمی دارد. این محصول قابلیت شستشو با آب و مواد شوینده را دارد. استفاده از مواد شیمیایی معمولی هیچ آسیبی به رویه کفپوش وارد نمی کند.

  کفپوش مناسب کلاس درس و آلودگی صوتی

  یکی از مهم ترین مشکلات در مجموعه های آموزشی انتشار صدای مزاحم است. برای حذف صداهای مزاحم می توان از کفپوش های مناسب استفاده کرد. تعداد زیادی دانش آموز در یک مدرسه وجود دارند تصور کنید حتی صدای کفش بچه ها موقع راه رفتن، چه سر و صدای زیادی ایجاد می کند. سرامیک بدترین انتخاب برای کفپوش مدرسه است زیرا علاوه بر سخت بودن، به سادگی صدای کفش را انتقال می دهد. در این مورد اولویت با کفپوش های پی وی سی و پارکت لمینت است.

  جنس متریال ساخت کفپوش pvc نوعی پلیمر به هم فشرده است که صدا را بازتاب نمی دهد. این مواد شبه پلاستیک هستند و برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد، توصیه می شوند. پارکت لمینت از کفپوش های لایه ای و به هم فشرده بوده و یک عایق صوتی عالی است.

  کفپوش مناسب مدرسه

  طول عمر و مقاومت کفپوش مدرسه

  کفپوش مناسب مدارس باید با همه نوع شرایط آب و هوایی سازگار باشد. به خصوص کفپوش حیاط مدرسه که در معرض تابش نور خورشید و بارش برف و باران است بیشتر آسیب می بیند. در مکان های عمومی و پر رفت و آمد جنس کفپوش اهمیت زیادی دارد. کفپوش های ضعیف که در اثر تردد زیاد آسیب می بینند، مناسب فضاهای شلوغ آموزشی نیستند.

  تحمل فشار و ضربه دو عامل مهم در تعیین مقاومت کفپوش است. فشار زیاد موجب ساییدگی و فرسودگی کفپوش شده و طول عمر ان را کاهش می دهد. نصب کفپوش هایی که انعطاف پذیری بالایی دارند می تواند علاوه بر حفظ ایمنی، دوام و ماندگاری کفپوش را نیز افزایش دهد.

  کفپوش pvc، چمن مصنوعی حیاط مدرسه ، کفپوش گرانولی و اپوکسی، از نمونه های مناسب برای مکان های پر رفت و آمد هستند. این کفپوش ها طول عمر بالایی دارند و در برابر سایش و فرسایش بسیار مقاوم هستند.

  قیمت کفپوش مناسب مدارس

  بحث هزینه ها دغدغه اصلی مدیران مراکز آموزشی است. کاهش هزینه های جانبی می تواند موجب شود تا بودجه بیشتری صرف امور آموزشی شود. مدیریت هزینه و مبلغی که برای نوسازی و نصب کفپوش مدرسه صرف می شود در اولویت قرار دارد.

  کفپوش مدارس نباید از محصولات گرانقیمت و لوکس انتخاب شود. کف مدارس و آموزشگاه ها به نسبت متراژ خانگی بسیار بزرگ تر است. بنابراین نمی توان انتظار داشت همان کفپوشی را که برای هال و اتاق پذیرایی انتخاب می کنید، در مدرسه فرزندتان نیز نصب شود.

  پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین کفپوش اتاق کودک کدام است؟ را نیز بخوانید

  در این مورد بحث پرتی و دور ریز به هنگام نصب نیز مطرح است. کفپوش اپوکسی به صورت مایع در سطح مورد نظر اجرا می شود و هیچ نوع دور ریزی ندارد. کفپوش های اپوکسی نیز بسیار مقرون به صرفه تر از کفپوش چوبی هستند.

  کفپوش راهروی مدرسه

  تعمیر و تعویض پوشش کف مدرسه

  با توجه به تردد زیاد در مکان های آموزشی، کفپوش هایی که دارای ضخامت کم و یا متریال ضعیف هستند را نباید انتخاب کنید. موقع خرید کفپوش همیشه در مورد احتمال آسیب دیدگی و نحوه تعویض آن نیز، فکر کنید. کفپوش هایی را انتخاب کنید که موقع تعویض، هزینه زیادی به آموزشگاه تحمیل نکنند. چنانچه بتوان تنها بخش آسیب دیده را تعمیر یا ترمیم کرد، هزینه ها به شدت کاهش پیدا می کند.

  در مورد پوشش کف سازی حیاط مدرسه انتخاب های زیادی وجود دارد. معمولا محوطه بازی و ورزش با چمن مصنوعی پوشش داده می شود. این محصول در انواع مختلفی تولید شده که همگی دوام زیادی دارند. در صورت آسیب دیدن بخشی از چمن می توانید از یک قطعه تازه برای محل آسیب دیده استفاده کنید و نیازی به تعویض کامل پوشش زمین بازی نیست.

  نصب کفپوش مدارس

  سهولت نصب از دیگر مواردی است که موقع انتخاب کفپوش های آموزشی باید در نظر گرفت. رویه پی وی سی در برابر خراشیدگی و سایش بسیار مقاوم است و در صورت آسیب می توان با هزینه اندکی کار تعمیرات را انجام داد. اما مهم تر اینکه نصب پی وی سی سریع و راحت است. برای پوشش کف مدرسه نیازی نیست مدت های زیاد آموزشگاه تعطیل باشد. حتی امکان اجرای کفپوش به صورت کلاس به کلاس نیز وجود دارد که در این صورت مزاحمتی برای کلاس های دیگر ندارد.

  سهولت نصب، قیمت مناسب، ایجاد ایمنی، نظافت آسان، طول عمر بالا و عایق صوتی بودن از مواردی است که موقع خرید کفپوش مدرسه مورد توجه قرار می گیرد. با کفپوش مناسب، کیفیت مدارس نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.

  • افسانه رجب پور
  • مهر 22, 1402
  • 3939 بازدید

  ۴ دیدگاه برای “کفپوش مدرسه چیست و کفپوش مناسب مدارس چه ویژگی هایی دارد؟”

  1. علی محمدی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   پوشش کف سازی حیاط مدرسه و کلاس درس میخواستم جنسی با دوام و البته قیمت مناسب چی پیشنهاد میدین و چطور میتونم مدل هارو ببینم؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام و عرض ادب جناب محمدی تمامی محصولات مناسب حیاط مدرسه یا کلاس در بخش فروشگاه قابل مشاهده هست اگر نتونستید پیدا کنید با شماره واتس اپ ۰۹۳۶۱۸۴۳۸۶۴ در تماس باشید

  2. مجید رضایی گفت:

   سلام.کفپوش مناسب کلاس درس چه چیزی رو پیشنهاد میدین؟ و اینکه قیمتش به چه صورت هست ؟ ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقت بخیر برای کلاس درس هم از توضیحات بالا میتونید استفاده بفرمایید در واقع بیشتر توضیحات بالا در همین مورد هست قیمت کفپوش مدرسه بستگی به نوع جنس و ضخامتشون میتونه متفاوت باشه و از موارد مختلفی استفاده کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!