تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت

پارکت لمینت یک کفپوش زیبا و مدرن است که در مقابل صدا و حرارت عایق می باشد. این امر موجب شده تا در دکوراسیون داخلی بسیاری از منازل لوکس از پارکت لمینت استفاده شود. در این میان برخی از خانواده ها در نصب پارکت لمینت کمی تردید دارند و این به دلیل عدم اطلاع از ضد آب بودن پارکت است. به خصوص خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند، در این مورد بسیار محتاط تر هستند. انواع پارکت لمینت The Best دارای مقاومت بالا در برابر آب بوده و برای نصب در منازل  انتخاب مناسبی هستند. تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت کار ساده ای نیست و تنها با نگاه کردن به تایل ها نمی توان از ضد آب بودن پارکت لمینت اطمینان حاصل کرد. در این مطلب راهکاری ساده برای تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت معرفی شده که می توانید قبل از نصب پارکت لمینت این روش ها را امتحان کنید.

پارکت لمینت از یک لایه ضخیم Hdf فشرده تشکیل شده و دارای بافت چوب مانند است. به این ترتیب وجود آب و رطوبت روی پارکت لمینت موجب آسیب و باد کردن آن می شود. انواع پارکت لمینت The Best دارای لایه محافظ بوده و قابلیت نگهداری آب و رطوبت تا 48 ساعت را دارند و به پارکت لمینت ضد آب نیز معروف می باشند بنابر این می توانند بهترین کفپوش برای منازل مسکونی باشند. با توجه به برندهای مختلف پارکت لمینت در فروشگاه های مختلف، تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت از روی ظاهر امکان پذیر نیست. اگر قصد خرید پارکت لمینت ضد آب را دارید این راه ها را امتحان کنید:

راه های تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت

تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت با خش دادن

با کشیدن لبه ناخن روی تایل پارکت لمینت ضد آب، یک لایه ماده چرب زیر ناخن جمع می شود که با شستشوی معمولی و با آب از بین نمی رود. اگر از مواد بی کیفیت برای ضد آب شدن پارکت لمینت استفاده شده باشد، به سطح کفپوش آسیب رسیده و خاصیت ضد آب بودن آن همیشگی نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
عوامل اثرگذار بر قیمت پارکت لمینت کدام است؟

تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت با نور خورشید

مواد غیر استاندارد که برای ضد آب کردن پارکن لمینت استفاده می شوند کیفیت مناسبی ندارند و نسبت به حرارت و گرما حساس هستند. برای تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت یک تایل را زیر نور خورشید با دمای بیش از 35 تا 40 درجه سانتیگراد قرار داده و روز بعد نتیجه را مشاهده کنید. در صورتی که تایل دچار تغییر رنگ و یا تغییر حالت شد، نامرغوب و غیر استاندارد است. در این صورت مقاومت بسیار کمی در برابر رطوبت و آب دارد. گاهی این اغییر رنگ فقط در لبه ها مشاهده می شود.

تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت با سطل آب

یک تایل را به صورت کامل در سطل آب قرار داده و بلافاصله از آب خارج کنید. با دیدن قطرات آب به صورت قطره های چربی روی تایل می توان به ضد آب بودن آن پی برد. اکنون همان تایل را به مدت 24 ساعت در آب قرار داده و پس از خشک شدن کامل، دوباره آن را داخل آب قرار دهید. اگر همانند بار اول قطرات آب به صورت قطره های چربی روی تایل دیده شد، دلیل خوبی بر ضد آب بودن آن است.

نکته:یک راه برای تشخیص ضدآب بودن پارکت لمینیت کار خرید از فروشگاه های شناخته شده است. همیشه از فروشگاه های معتبر و مراکز خوش نام، لوازم دکوراسیون داخلی و پارکت لمینت ها را خریداری کنید تا از کیفیت و استاندارد بودن آن اطمینان داشته باشید.

  • افسانه رجب پور
  • شهریور 20, 1397
  • 119 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link
بستن
مقایسه