بهترین برندهای پارکت لمینت ایرانی

اگر به تازگی برای خرید پارکت لمینت از فروشگاه ها دیدن کرده باشید، حتما متوجه ایرانی بودن محصولات شده اید. اغلب پارکت لمینت های موجود در بازار، تولید داخل هستند. پارکت لمینت ایرانی از لحاظ کیفیت و زیبایی با برندهای مطرح جهانی برابری می کند. حتی در برخی موارد این محصولات دارای برتری های بیشتری نسبت به کفپوش های متفرقه هستند.

در حال حاضر واردات پارکت لمینت خارجی به داخل کشور با محدودیت های زیادی روبرو شده و این امر موجب شده تا تولید کنندگان داخلی، به کلی بازار را تحت اختیار بگیرند. البته استاندارد تولید پارکت لمینت ایرانی  نیز در رده کیفی جهانی قرار دارد و این موضوع رضایت خریداران را در پی داشته است. به خصوص اینکه محصولات متفرقه و بی کیفیت چینی نیز در بازار وجود دارد.

بسیاری از برندهای پارکت لمینت ایرانی از نظر خریدران شناخته شده نیستند و معمولا شناخت کمتری نسبت به این محصولات وجود دارد. واقعیت این است که محصولات خارجی دپو شده در انبارها نمی تواند پاسخگوی نیازهای بخش مسکن و ساخت و سازهای جدید باشد. از طرفی پارکت لمینت ایرانی جایگاه خود را به عنوان یک محصول استاندارد، تثبیت کرده است. این موارد موجب شده تا تقاضا برای نصب پارکت لمینت ایرانی هر روز بیشتر شود.

تاثیر رنگ پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

قیمت پارکت لمینت ایرانی

نکات مهم در خرید پارکت لمینت

کفپوش ها از مهم ترین محصولات در دکوراسیون داخلی هستند. انتخاب یک کفپوش مناسب به اندازه دیوارپوش ها، کابینت آشپزخانه و سایر المان های دکوراتیو اهمیت دارد. با خرید یک محصول بی کیفیت تنها پول تان را هدر داده اید. صرف خارجی یا ایرانی بودن کفپوش نشان دهنده کیفیت یا عدم کیفیت پارکت نیست.

گاهی فروشنده ها از نا آگاهی خریداران استفاده می کنند و محصولی غیر استاندارد را با قیمت بالایی به خریدار می فروشند. البته برخی از خریداران هم علاقه زیادی به محصولات خارجی دارند در نگاه این افراد پارکت لمینت ایرانی اصلا مرغوب نیست و حاضرند پول گزافی بابت خرید کفپوش های وارداتی از دیگر کشورها بپردازند.

صرف نظر از کشور تولید کننده، برای خرید پارکت لمینت این موارد را در نظر بگیرید:

استانداردهای پارکت لمینت

برندهای ناشناخته از استانداردها پیروی نمی کنند و کسی هم پاسخگو نیست. موقع خرید از برندهای خوشنام خریداری کنید تا خیال تان بابت کیفیت راحت باشد. در نظر گرفتن زیبایی و رنگ و رخ پارکت نمی تواند معیار خوبی برای خرید باشد. علاوه بر جلوه های ظاهری به کیفیت و استانداردهای به کار رفته در تولید پارکت لمینت ایرانی نیز توجه کنید.

یکی از مهم ترین استانداردهای پارکت AC است. به هنگام تولید پارکت لمینت ایرانی نیز استاندارد AC رعایت می شود. موقع خرید به اعداد نوشته شده در کنار این حروف دقت کنید. برای مثال AC3 مناسب منازل مسکونی است و در محل های پر رفت و آمد، دوام نمی آورد. AC4 یا AC5 را می توانید در واحدهای اداری یا تجاری نیز نصب نکنید. این محصولات مقاومت بیشتری دارند و در برابر تردد زیاد دچار آسیب نمی شوند.

مورد دیگر مربوط به شیارهای دور تا دور پارکت لمینت ایرانی و خارجی است. این شیارها برای قفل شدن تایل ها به یکدیگر استفاده می شوند. نصب پارکت لمینت به صورت کلیکی است در واقع هر تایل به تایل دیگر قفل می شود برای این کار  زبانه ها و شیارهایی در هر تایل موجود است که قابلیت چفت و بست شدن به یکدیگر را دارند. هر چقدر این زبانه ها بزرگ تر و محکم تر باشند، کلیک تایل ها به هم راحت تر و بهتر انجام می شود.

استانداردهای نظیر ضد آب بودن پارکت یا ضد حریق بودن را بررسی کنید. پارکت لمینت ضد حریق و صد در صد ضد آب اصلا وجود ندارد. شاید اصطلاح پارکت لمینت مقاوم به آب یا حرارت، صحیح تر باشد. اگر بدانید چه محصولی را می خواهید، اسیر تبلیغات و … نمی شوید.

ضخامت پارکت لیمنت

پارکت لیمنت ایرانی به صورت چند لایه تولید می شود. هر لایه کارایی مشخصی دارد. برای تولید محصول از دستگاه های پیشرفته ای استفاده می شود که با حرارت بالا و فشار، لایه های پارکت را به هم فیکس می کنند. محصول نهایی کاملا یک تکه و هماهنگ دیده می شود. با نگاه کردن به یک تایل نمی توانید متوجه چند لایه بودن آن بشوید. قطر و ضخامت هر کدام از لایه ها روی ضخامت نهایی کفپوش تاثیر دارد.

در حال حاضر اغلب پارکت لمینت های موجود در فروشگاه ها 8 تا 12 میلیمتر ضخامت دارند. شاید تصور کنید که ضخامت پارکت لمینت روی دوام آن تاثیر دارد. در واقع این موضوع می تواند یک اشتباه بزرگ به حساب بیاید. گاهی حتی محصولات نازک و باریک تر، استحکام بیشتری دارند. مغز پارکت لمینت ایرانی تاثیر مستقیم روی دوام ان دارد هر چقدر این قسمت با یکفیت تر باشد، تایل ها نیز دارای استحکام بیشتری هستند. البته پارکت لمینت های ضخیم تر عایق صوتی و حرارتی بهتری هستند و از اتلاف انرژی گرما و سرما جلوگیری می کنند.

آموزش نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت ایرانی در دکوراسیون داخلی

بهترین مدل های پارکت لمینت ایرانی 

هر ساختمان در 2 مرحله نیاز به کفپوش دارد. بار اول در موقع ساخت بنا است وقتی کارهای ساخت و ساز به اتمام می رسد کف ساختمان با کفپوش مناسب پوشش داده می شود. پس از ساخت بنا و در موقع بازسازی نیز می توان کفپوش ها را تعویض کرد.

نصب پارکت لمینت در سال های اخیر بسایر با استقبال روبرو شده است. به طوری که در همه ساختمان های لوکس و مدرن یکی از مدل های پارکت لمینت، نصب شده است. شکل ظاهری پارکت لمینت دارای تقسیم بندی متنوعی است از جمله این موارد:

پارکت لمینت ایرانی طرح چوب

با افزودن یک روکش چوب مانند، محصولی متفاوت به دست می آید که شباهت زیادی به کفپوش چوبی دارد. این محصول تنها طرح چوب است و چوب طبیعی به حساب نمی آید. با توجه به محبوبیت چوب در دکوراسیون داخلی، این مدل ها بسیار پر فروش هستند.

پارکت لمینت ایرانی طرح سنگ

لایه دکوراتیو این مدل ها طوری اجرا شده که ظاهر سنگی به کفپوش داده است. در نگاه اول به نظر می رسد که با یک کفپوش سنگی یا سرامیکی روبرو هستید اما از لحاظ جنس و مواد اولیه، تفاوت زیادی بین پارکت لمینت و سنگ و سرامیک وجود دارد.

پارکت لمینت ایرانی هایگلاس

این مدل شباهت زیادی به کابینت های هایگلاس دارد. در واقع سطوح براق و درخشان تر از کفپوش های معمولی هستند و جلوه و زیبایی خاصی دارند. برای تالارهای بزرگ و مکان های خاص می توان از پارکت لمینت های هایگلاس استفاده کرد. برخی از اجناس مرغوب به قدری صیقلی هستند که حتی تصویر در آن منعکس می شود.

پارکت لمینت ایرانی برجسته

در این مدل (Embossed ) برای کاهش احتمال سُر خوردن، روی سطح پارکت با برجستگی های ریزی کار شده است. همین تغییر به ظاهر ساده موجب شده تا ضریب اصطکاک کفپوش بیشتر شود و نگرانی بابت لغزیدن و سر خوردن وجود نداشته باشد. جالب اینکه برجستگی های روی سطوح، بافت طبیعی و چوب مانندی هم ایجاد کرده است.

پارکت لمینت ایرانی شیاردار

محصولات شیاردار یا V-Groove یک تفاوت عمده با دیگر انواع پارکت لمینت ایرانی دارند. در این مدل ها شیارها و درزهای بین هر تایل کاملا مشخص و واضح دیده می شود.

پارکت لمینت ایرانی ساده

این محصول کاملا صیقلی و صاف است و دارای هیچ نوع طراحی ویژه ای نیست. این مدل ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و از طرح های پر فروش به حساب می آیند.

نصب پارکت لمینت ایرانی

بهترین شرکت تولید کننده پارکت لمینت ایرانی 

در حال حاضر برخی از برندهای خارجی شناخته شده تر از محصولات وطنی هستند. برای مثال ایشیک ISIK، فلورپن FLOORPAN، هیرو HEERO، زنیت  ZENITH، فورمیکا FORMICA، لکسوس LEXUS، AGT و کرونو اورجینال از نمونه های مطرح پارکت لمینت خارجی هستند که منابع محدودی دارند.

متاسفانه برندهای داخلی کمتر معروف شده اند و بسیاری از خریداران به تصور مرغوب بودن محصولات خارجی حتی به سراغ این برندها نیز نمی روند. خبر خوب اینکه پارکت لمینت ایرانی به لحاظ کیفیت و استانداردها با محصولات خارجی رقابت می کند. برندهای داخلی گاهی حتی بهتر و با دوام تر از برخی محصولات خارجی هستند. در ادامه برخی از بهترین برندهای پارکت لمینت ایرانی معرفی شده است.

بیشتر بخوانید
جلوگیری از موریانه زدن پارکت لمینت

پارکت یونیک (Unique)

این محصول مناسب اماکن پر رفت و آمد است و با مقاومت سایشیAC4 از بهترین برندهای تولید کننده ایرانی به حساب می آید. در ساختمان های اداری و تجاری که افراد با کفش تردد می کنند نصب پارکت یونیک ایده خوبی است زیرا دوام زیادی دارد و به این راحتی آسیب نمی بیند.

کلیک های چهار طرفه این محصول نیز از تقاط قوت آن است. این ویژگی موجب شده تا نصب و اجرای کفپوش بسیار سریع تر انجام شود.

پارکت آرتا (Arta)

آرتا از برندهای خوشنام و با کیفیت ایرانی است که تحت لیسانس یونیلین بلژیک محصولات خود را تولید می کند. درحدود 4 دهه از آغاز به کار شرکت گذشته و همواره محصولات جدید دارای سطح کیفی بالاتری بوده اند. از کیفیت پارکت ایرانی آرتا همین بس که شرکت یک گارانتی 10 ساله را برای خریدارن در نظر گرفته است.

پارکت لمینت ایزوفام (Isofam)

نقطه قوت پارکت لمینت ایرانی ایزوفام، لایه مغزی با کیفیت آن است. این لایه با چگالی 800 از مرغوب ترین محصولات در سطح جهانی به حساب یم آید. ایزوفام با تولید پارکت لمینت هایی دابل کلیک تحولی بزرگ در عرصه دکوراسیون داخلی ایجاد کرده است. پس از نصب تایل ها هیچ نوع درز و شکافی دیده نمی شود و هیمن موضوع رضات خریداران را جلب کرده است.

از دیگر ویژگی های پارکت لمینت ایرانی ایزوفام می توان به ثبات رنگی در برابر نور خورشید و مقاومت سایشی بالا AC3 و  AC4 اشاره کرد. در ضمن این محصول قابلیت نصب روی گرمایش از کف را نیز دارد.

لایه های پارکت لمینت

پارکت لمینت ایرانی تکنوفلور (technofloor)

گروه صنعتی سپاهان تولید این محصول را بر عهده دارد. تکنوفاز مشابه لمینت ایشیک ترکیه ساخته شده و دارای سطح کیفی بالایی است. مغزی MDF با ضخامت 8 میلی متری و مقاومت سایشی AC4 از ویژگی های این محصول است. برای محل های پر تردد و شلوغ می توانید روی کیفیت و دوام این پارکت ها حساب کنید. سطح رویه پارکت لیمنت ایرانی نکنوفاز در برابر خط و خش و خراشیدگی بسیار مقاوم است.

پارکت لمینت کی اند تی (K&T)

پارکت لمینت K&T محصول شرکت تکنوفلور ایران می باشد که در زمینه تولید لمینت از سابقه طولانی برخوردار است. این لمینت دارای لایه اورلی باکیفیت چینی می باشد. لایه مغزی آن به طور کامل HDF یعنی فیبر با تراکم بسیار بالاست. دانسیته این لمینت بالاتر از بسیاری از لمینت های موجود در بازار و 980 است. لایه اورلی لمینت که بخش مهمی از لمینت محسوب می شود ساخت کشور ترکیه می باشد. این لمینت نیز دارای مقاومت سایشی AC4 است و بنابراین استفاده از آن در مکان های پرتدد بلامانع است.

پارکت لمینت امپریال (Imperial)

با محدودیت واردات محصولات خارجی به کشور، برخی از برندهای ایرانی تحت لیسانس دیگر کشورها، تولید انجام می دهند. پارکت لمینت ایرانی امپریال نیز از همین دسته است که محصولات خود را تحت لیسانس آلمان ارائه کرده است. محصولات تلید شده در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم هستند و سطوح بسیار مقاوم تری دارند.

جنس مغزی پارکت لیمنت ایرانی امپریال از HDF مرغوب با چگالی بالا است. این موضوع کیفیت کفپوش را ارتقا داده است. استاندارد مقاومت سایشی AC4  دلیلی بر مقاوم بودن سطوح پارکت است که در محصول دیده می شود. نکته جالب اینکه کلیک پارکت لمینت ایرانی کاملا پارافین خورده است.

به این ترتیب سطوح در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. این موضوع طول عمر و ماندگاری پارکت لمینت را افزایش داده است زیرا رطوبت نمی تواند به مغزی نفوذ کند. بنابر این احتمال پوسیدگی یا فرسودگی تایل ها در مرور زمان در حد صفر است.

طریقه نگهداری از پارکت

پارکت لمینت مونتکس (Moontex)

مونتکس از محصولات بسیار مرغوب وطنی است که به خوبی کمبود پارکت های خارجی را جبران کرده است. پارکت لمینت ایرانی مونتکس با لایه مغزی HDF 8 میلی متری خود قابل رقابت با محصولات خارجی است. مواد اولیه استفاده شده در ساخت و تولید پارکت لمینت،ترکیه ای و کره ای هستند.مقاومت سایشی پارکت AC4 است که حتی در اماکن پر رفت و آمد هم طول عمر زیادی دارد.

از دیگر ویژگی های محصول می توان به کلیک های از نوع Valiange اشاره کرد. اجرای این تایل ها بسیار ساده و سریع تر انجام می شود. برجستگی های ریز روی سطح پارکت نیز بر ضریب ایمنی آن افزوده است. در ضمن رنگ های به کار رفته در ساخت پارکت لمینت ایرانی مونتکس کاملا ثابت است و حتی نور مستقیم خورشید نیز نمی تواند موجب رنگ پریدگی تایل ها بشود.

از همه مهم تر اینکه مونتکس دارای استاندارد E1 جهانی است که تضمین کننده عدم پخش گاز سمی فرمالدئید در محیط تلقی می شود.

پارکت لمینت امیران کلیک (Amiranclick)

شرکت بازرگانی مصیبی تولید این محصول را بر عهده دارد. پارکت ها تولید شده این شرکت همگی دارای کیفیت قابل قبولی هستند و تنوع طرح و رنگ بالایی دارند.  پارکت لمینت ایرانی امیران کلیک دارای مقاومت سایشی AC4 و با لایه اورلی است. این محصول نیز به اصطلاح بدون درز است. پس از نصب پارکت لمینت ایرانی هیچ نوع درز و شکافی مشاهده نمی شود. نوع کلیک ها طوری کار شده که درزها پوشش داده می شوند. این ویژگی بر زیبایی کفپوش افزوده است.

بدون درز بودن تایل ها موجب می شود تا آلودگی در بین تایل ها جمع نشود و نظافت کف ساختمان ساده تر باشد. محصولات این شرکت دارای طول عمر 15 تا 20 سال هستند که در نوع خود بی نظیر است.

پارکت لمینت کنزو (KENZO)

نقطه قوت پارکت لمینت ایرانی شرکت کنزو در مغزی مرغوب آن است. لایه مغزی در این محصول دارای چکگالی بالای 980 است که نشان دهنده تراکم بالای ان است. برایافزایش لایه سطحی در برابر خط و خش از یک لایه اورلی استفاده شده که آن هم از نوع بسیار مرغوب و با کیفیتی انتخاب شده است.

با همه این ها نگرانی بابت نصب پارکت لیمینت ایرانی کنزو در مکان های پر تردد وجود ندارد. حتی فشار پاشنه کفش و اشیا نیز نمی تواند موجب خراشیدگی سطوح پارکت لمینت ایرانی کنزو بشود. در مجموع انتظار می رود طول عمر محصول در حد بالاتری از دیگر رقبا باشد.

هزینه تولید کفپوش چوبی

پارکت لمینت ایرانی پرفکت (Perfect)

پرفکت از برندهای ایرانی تولید کننده پارکت لمینت Embosed است. این محصول مسطح نیست و دارای برجستگی های ریز سطحی می باشد. این ویژگی موجب افزایش زیبایی کفپوش شده و ظاهر جذاب تری به آن داده است. اما نکته مهم اینکه برجستگی های ریز روی سطوح مانع از لغزیدن و سر خوردن می شود و ایمنی کفپوش را بالاتر برده است.

پارکت لمینت آیدا (Aida)

این محصول نیز تولید داخل بوده و حائز همه استانداردهای جهانی و روز دنیا است. پارکت لمینت های آیدا در برابر اشعه فرا بنفش نور خورشید بسیار مقاوم هستند. همچنین لک پذیری این محصول بسیار کم است و به دلیل نوع مواد اولیه، هرگز دچار قارچ و کپک نمی شود. لمینت آیدا به صورت کلیک خور نصب می شود و مشابه نمونه های خارجی است.

تفاوت کفپوش و پارکت چیست؟

قیمت پارکت لمینت ایرانی

با معرفی برندهای ایرانی تولید کننده پارکت لمینت شناخت نسبی در مورد محصولات پیدا می کنید. هر کدام از این شرکت ها محصولاتی با کیفیت متفاوت را تولید می کنند. بحث قیمت ها خیلی گسترده است به طور مشخص نمی شود گفت پارکت لمینت ایرانی دارای فلان قیمت است یا مثلا پارکت لمینت های ترک و کره ای فلان قیمت هستند.

موارد زیادی روی قیمت ها تاثیر می گذارد. از جنس مواد اولیه گرفته تا نوع طراحی و ساخت و … همگی در این مورد دخالت دارند. به طور کلی پارکت لمینت ایرانی برای هر متر مربع قیمت گذاری می شود. بسته بندی محصولات هم به همین صورت است. با اندازه گیری محل نصب می توانید متراژ مناسب از پارکت لمینت ایرانی را خریداری کنید.

نوسانات ارزی روی مواد اولیه تاثیر می گذارد و این امر موجب قیمت های متفاوت و افزایشی انواع پارکت لمینت ایرانی و خارجی شده است. برای مشاهده لیست قیمت انواع پارکت لمینت ایرانی به فروشگاه ما مراجعه کنید.

  • افسانه رجب پور
  • مهر 18, 1400
  • 406 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.