جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
طراحی چمن مصنوعی پشت بام

چمن مصنوعی پشت بام طراحی مدرن در بام های قدیمی

یکی از دغدغه‌های طراحان داخلی این است که بتوانند از همه فضاهای داخلی و خارجی ساختمان بهره برداری کنند. امروزه در شهرهای بزرگ، زیربنای بسیاری از ساختمان‌ها نسبت به گذشته کوچک‌تر شده است. با این وجود هم می‌توانید با استفاده از چمن مصنوعی پشت بام برای خود، فضای سبز اختصاصی  داشته باشید. در واقع با این ایده خلاقانه می‌توان فضای فراموش شده پشت بام را به محیط دلنشین و دنج تبدیل کرد.

فهرست مطالب

  خرید چمن مصنوعی پشت بام، یک انتخاب هوشمندانه و در عین حال مقرون به‌صرفه است. در شهرهای بزرگ به منظور استفاده بهینه از تمام فضاهای یک ساختمان می‌توان از ایده خلاقانه طراحی بام سبز بهره برد. زندگی در آسمان‌خراش ها و برج‌ها و گسترش آپارتمان‌نشینی با وجود مزایایی که دارد، خالی از ایراد و مشکل نیست. یکی از مشکلات آپارتمان‌نشینی کمبود فضای بازی کودکان و به طور کلی کمبود فضای سبز است. طراحی فضای سبز و محوطه سازی با چمن مصنوعی باغچه در پشت بام ساختمان‌ها، دو ایده خلاقانه و کارآمد جهت ایجاد فضای بازی کودکان هستند.

  بخوانید : چمن مصنوعی کنار استخر چیست؟ و چگونه آن را نصب کنیم

  چمن مصنوعی برای پشت بامطراحی چمن مصنوعی پشت بام

  چمن مصنوعی پشت بام در ساختمان‌های با متراژ پایین و بدون محوطه نیز قابلیت اجرا دارد. خرید چمن مصنوعی به منظور طراحی فضای سبز و زیباسازی محوطه امر رایجی می‌باشد اما ممکن است در مورد پشت بام سبز اطلاعات چندانی نداشته باشید.

  طراحان خوش ذوق رستوران‌های مدرن و هتل‌های شیک از چمن مصنوعی در روف گاردن به منظور ایجاد فضایی اختصاصی و جذاب برای پذیرایی از مهمان‌ها استفاده می‌کنند. این باغ‌های رویایی و سرسبز در واقع چمن مصنوعی رولی می‌باشند که از فاصله دور، بسیار طبیعی به نظر می‌آیند. در ابتدا جلب توجه مشتری، عامل اصلی ایده باغ بام‌ها بود. اما این روزها در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی نیز طراحی بام سبز به چشم می‌خورد.

  چمن مصنوعی پشت بام برای برج‌ها و مجتمع‌های آپارتمانی و خانه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی می‌باشد. این چمن‌ها بر روی انواع پشت بام با متراژهای متفاوت، قابل اجرا و نصب هستند.

  حتی اگر فضای پشت بام شما کوچک باشد نیز می‌توانید با استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن، فضای بام را تبدیل به محیطی دلنشین و آرامبخش کنید. پس بدون نگرانی بابت کمبود فضا اقدام به نصب چمن مصنوعی نموده و فضای اختصاصی جذابی را برای خود فراهم کنید. خوب است بدانید که امکان اجرای چمن مصنوعی در بام‌های ساختمان‌های مسکونی قدیمی وجود ندارد.

   

  دلایل مناسب نبودن چمن طبیعی برای پشت بام

  مردم سراسر دنیا با مشکل کمبود آب مواجه شده‌اند. یکی از مسائل مهم در دنیای امروز، صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد. طراحی فضای سبز محوطه‌ها نیز تحت تاثیر مشکل جهانی کمبود آب قرار گرفته‌ است. نصب چمن مصنوعی ورزشی در فضای باشگاه‌ها، زمین بازی کودکان و ایجاد فضای سبز شهری به کمک چمن مصنوعی، بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. از نظر ظاهری تفاوت چندانی میان چمن‌های زیبای مصنوعی با چمن‌های طبیعی وجود ندارد. اما در رابطه با بحث آبیاری و در نهایت بحث صرفه‌جویی در مصرف آب؛ بین این دو نوع چمن، تفاوت زیادی وجود دارد. البته تنها دلیل نصب چمن مصنوعی در پشت بام‌ها، صرفه جویی در مصرف آب نمی‌باشد.

  دلایل دیگری وجود دارند که باعث رواج استفاده از چمن مصنوعی پشت بام می‌شوند. از جمله این دلایل می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

  • هزینه کمتر نگهداری از چمن مصنوعی
  • وزن پایین چمن‌های مصنوعی
  • محوطه سازی پشت بام خانه‌

  نصب چمن مصنوعی پشت بام

   

  وزن انواع مختلف چمن مصنوعی پشت بام

  یکی از مزایای استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن، وزن پایین آن در مقایسه با چمن طبیعی می‌باشد. ساختار چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی است. یک از تفاوت‌های بین آن دو این است که چمن مصنوعی در خاک کشت نمی‌شود. چمن از گیاهانی می‌باشد که ریشه در زمین و خاک دوانده و برای رشد و نمو به خاک مناسب نیاز دارد. ریشه گیاه، مواد غذایی که برای رشد و نمو نیاز دارد را از خاک می‌گیرد. در واقع برای نگهداری از چمن‌های طبیعی لازم است به طور مرتب برای گیاه، کود و آب فراهم نمود.

  به عنوان سه عامل اساسی و تاثیرگذار برای رشد چمن طبیعی می‌توان از خاک، دمای مناسب هوا و نور نام برد. طراحی پشت بام سبز، نیاز به مقدار بسیاری خاک دارد. در حالت عادی، وزن خاک استفاده شده سنگین خواهد بود. حال تصور کنید که در زمان آبیاری، وزن خاک تا چه میزان بیشتر خواهد شد. با توجه به این وزن زیاد،  امکان نصب این سیستم در بیشتر ساختمان‌ها وجود ندارد.

  چمن مصنوعی پشت بام به دلیل قابلیت انعطاف و وزن سبکی که دارد، در همه پشت بام‌ها قابل نصب می‌باشد.  سیستم علف‌زنی، کوددهی، آبیاری و نخ‌های ریز در ساختار چمن مصنوعی وجود ندارند. به طور کلی در ساختار چمن‌های مصنوعی، بسیاری از تجهیزاتی که در چمن‌های طبیعی مورد نیاز قرار می‌گیرند، طراحی نمی‌شوند. لذا استفاده از چمن مصنوعی برای بام، امری معقول می‌باشد.

   

  هزینه پایین نگهداری چمن مصنوعی پشت بام

  پشت بام‌ها تبدیل به مکانی برای ساخت انباری، نصب کولر و… شده‌اند. در واقع از این بام‌ها استفاده چندانی نمی‌شود. غافل از اینکه می‌توان این فضا را با کمترین هزینه، تبدیل به فضایی دلنشین کرد. با استفاده از ایده خلاقانه نصب چمن مصنوعی پشت بام، می‌توانید این فضا را تبدیل به محیطی دنج جهت دورهمی‌ها و فضای بازی کودکان کنید.

  قیمت چمن مصنوعی برای پشت بام بسیار مناسب و مقرون به‌صرفه است. شما می‌توانید با یکبار پرداخت هزینه نصب چمن مصنوعی، سالیان بسیاری از این محوطه سبز استفاده نمایید. هزینه نگهداری از چمن مصنوعی بسیار کمتر از گیاهان کاشته شده می‌باشد. با استفاده از چمن‌های مصنوعی،هزینه‌های کودپاشی و چمن‌زنی و… منتفی می‌شوند.

  چمن مصنوعی پشت بام

   

  محوطه سازی پشت بام خانه با استفاده از چمن مصنوعی

  جنس چمن مصنوعی پشت بام از پلاستیک منعطف گروه پلیمرها می‌باشد. پلیمرها در صنایع گوناگونی دارای کاربرد هستند. از جمله ویژگی‌های پلیمرها می‌توان به قابل شستشو بودن و مقاومت بالای آنها در مقابل تغییرات دمایی اشاره کرد. تابش نور خورشید در روزهای گرم تابستان، سرمای روزهای زمستانی و بارش برف، بر ساختار چمن مصنوعی بام، تاثیری ندارند. به بیان دیگر می توان گفت یخ زدگی چمن مصنوعی آسیبی به بافت آن نمیزند. به همین دلیل بهره برداری از فضای پشت بام، افزایش خواهد یافت.

  پیشنهاد می‌کنیم به جای کاشت چمن‌های طبیعی بر پشت بام، ایده نوین استفاده از چمن مصنوعی را امتحان کنید. این ساختار دارای جنبه تزئینی می‌باشد و در زیباسازی نمای شهری تاثیر خوبی دارد. مقایسه پشت بام‌های ساده که در فضای آنها انباری ساخته شده است با پشت بام‌های سبز و زیبا، شما را متوجه جذابیت استفاده از چمن مصنوعی در بام خواهد کرد.

  استفاده از گلدان‌های گل باعث افزایش جذابیت چمن مصنوعی روف گاردن خواهد شد. برای تجربه فضای دلنشین‌تر می‌توانید چند گیاه طبیعی را در قسمت‌های مختلف بام قرار دهید. با توجه به وزن کم گلدان‌ها، در روزهای سرد می‌توانید آنها را در راه پله ساختمان قرار دهید تا آسیب نبینند.

  پلی پروپیلن و پلی اتیلن موجود در الیاف چمن مصنوعی مواد شیمیایی مضر ندارند. همچنین مواد آسیب رسان سمی در رنگ آمیزی چمن مصنوعی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. تجربه خوب نصب چمن مصنوعی در زمین‌های فوتبال باعث شده است که نسبت به ماندگاری آن اطمینان بیشتری حاصل شود. امکان نصب و اجرای چمن مصنوعی در بام‌های شیب‌دار نیز وجود دارد. امکان طراحی بام سبز در هر سطحی از بام از جمله سرامیک، سنگ، ایزوگام، قیرگونی، آسفالت و سایر متریال‌ها وجود دارد.

  طراحی محوطه بام

  پلی اتیلن و پلی پروپیلن به کار رفته در الیاف چمن فاقد مواد شیمیایی مضر هستند. در رنگ آمیزی این محصول از مواد سمی و آسیب رسان استفاده نشده است. چمن مصنوعی سالهاست که امتحان خود را پس داده است. در اغلب زمین های فوتبال نمونه هایی از همین محصولات نصب شده که خیلی خوب جواب داده است. قابل توجه اینکه حتی در بام های شیب دار نیز امکان و نحوه نصب چمن مصنوعی پشت بام وجود دارد. سطح بام اگر سنگ و سرامیک، آسفالت، قیرگونی، ایزوگام و …. هر متریالی که باشد به سادگی می توان طراحی بام سبز را انجام داد.

  بخوانید : ویژگی های چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چیست؟

   

  مزایای نصب چمن مصنوعی پشت بام

  به منظور نصب چمن مصنوعی پشت بام می‌توان از هر سقف مسطحی استفاده نمود. نصب چمن مصنوعی بر بام خانه باعث افزایش کارایی این منطقه می‌شود. در واقع می‌توان این فضا را تبدیل به محیط بازی کودکان یا دورهمی‌های خانوادگی نمود. به ویژه در خانه‌های ویلایی می‌توان بهترین استفاده را از تمام فضاهای خانه نمود و فضای دلنشین و جذابی را فراهم کرد. نصب چمن مصنوعی دارای مزایای بسیاری می‌باشد. از جمله این مزایا عبارتند از:

  • افزایش زیبایی خانه و در پی آن افزایش ارزش ملک
  • افزایش راندمان انرژی به دلیل ویژگی عایق بودن آن
  • نرم و شل نشدن الیاف چمن‌های مصنوعی در روزهای گرم فصل تابستان
  • عدم افزایش دمای ساختمان در فصل گرم تابستان
  • عدم آسیب‌پذیری در برابر برف، تگرگ و یخ‌زدگی
  • دارای تنوع رنگی
  • دارای ثبات رنگ

  چمن مصنوعی برای پشت بام

   

  نحوه نصب چمن‌های مصنوعی پشت بام

  به منظور عایق‌بندی اصولی، باید زیرسازی چمن پشت بام به طور دقیق و کامل انجام پذیرد. بدین جهت کاشی‌های PDS مورد استفاده قرار می‌گیرند تا آسیبی به ساختار بام خانه وارد نشود. با استفاده از کاشی‌های PDS می‌توان بین سقف و سطح چمن، کانال تخلیه مناسبی ایجاد کرد تا در زمان بارش برف و باران، نگرانی به وجود نیاید. آب باران و برف از طریق کانال ایجاد شده از بام خارج شده و وارد مجرای فاضلاب می‌شود.

  اجرای کاشی‌های زهکشی باعث خشک ماندن چمن مصنوعی پشت بام در تمام فصول می‌شود. در واقع خیسی بر روی پشت بام مشاهده نمی‌شود. همین امر باعث می‌شود که نگرانی بابت بارندگی به وجود نیاید. این ساختار باعث ایجاد رطوبت در سقف طبقه آخر و ساختمان نمی‌گردد. زهکشی چمن مصنوعی بر روی انواع سطوح قابلیت اجرا دارد. در واقع برای انجام عملیات زهکشی، تفاوتی نمی‌کند که سطح بام، پوشیده از کدام متریال آسفالت، موزاییک و… باشد. حتی اجرای چمن مصنوعی بر روی سطح چوبی بام نیز قابل اجرا است.

  صاف بودن سطح پشت بام و انجام عملیات زهکشی، نخستین و مهم‌ترین شرط برای نصب چمن مصنوعی روف گاردن می‌باشد. لذا در ابتدا باید سطح بام مورد نظر را به خوبی تسطیح نمود. با توجه به مطالب ارائه شده حتما به این مسئله پی برده‌اید که چمن‌های تزئینی، دکوراسیونی کاربردی و جذاب را با کمترین هزینه برای شما فراهم می‌کنند.

  جالب انگیز

  همین حالا به پشت بام ساختمان بروید و یک عکس از آن تهیه کنید! اگر دوست دارید عکس پشت بام را برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در همین مطلب چاپ شود. برای دیدن قیمت چمن مصنوعی برای پشت بام می توانید به فروشگاه مراجعه کنید.

   سوالات متداول چمن مصنوعی پشت بام

  چرا استفاده از چمن مصنوعی پشت بام در ساختمان‌های با متراژ کم و بدون محوطه جذاب است؟

  چمن مصنوعی پشت بام به دلیل انعطاف پذیری و وزن سبک، فضای سبز و زیبا را حتی در مکان‌های کوچک ایجاد می‌کند. این گزینه رایج برای زیباسازی فضا و ایجاد یک محیط دلنشین می‌باشد.

  چرا رستوران‌ها و هتل‌ها از چمن مصنوعی در روف گاردن خود استفاده می‌کنند؟

  طراحان خوش ذوق از چمن مصنوعی در روف گاردن استفاده می‌کنند تا فضایی جذاب و اختصاصی برای پذیرایی از مهمانان خلق کنند. این چمن‌ها از دور به نظر طبیعی و سرسبز می‌آیند.

  چمن مصنوعی چه مزایایی نسبت به چمن طبیعی برای پشت بام دارد؟

  یکی از مزایای برجسته استفاده از چمن مصنوعی، هزینه کمتر نگهداری و وزن سبک آن می‌باشد. علاوه بر این، بدون نیاز به آبیاری و کوددهی، چمن مصنوعی یک گزینه پایدار و صرفه‌جویی در مصرف آب است.

  آیا چمن مصنوعی برای پشت بام‌های با متراژ کوچک نیز مناسب است؟

  بله، حتی اگر فضای پشت بام کوچک باشد، امکان نصب چمن مصنوعی و تبدیل آن به یک فضای دلباز و زیبا و آرامش بخش وجود دارد.

  ۲۶ دیدگاه برای “چمن مصنوعی پشت بام طراحی مدرن در بام های قدیمی”

  1. سلام. بهترین زیرسازی برای اجرای چمن مصنوعی پشت بام چیست؟
   آیا در تابستان باید مراقبت خاصی از چمن مصنوعی انجام شود؟

   • پیام اسمی گفت:

    زیرسازی بتنی یا سنگی زیرسازی کاملا مناسبی هست جناب فرهادی.
    خیر چمن های پشت بام ما آنتی یووی هستند و کاملا مقاومند در برابر آفتاب و گرما

  2. مجید رضوانی گفت:

   سلام من از سایت شما برای روف گاردن چمن مصنوعی خریداری کردم. واقعا کارتون حرف نداره. امیدوارم همه کسب و کارها در ایران مثل شما مسئولیت پذیر و حرفه ای باشند. همیشه موفق و پیروز باشید.

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب رضوانی عزیز. خیلی خوشحال هستیم که راضی هستید از تیم ما در اجرای چمن مصنوعی پشت بوم
    امیدوارم که بهترین ها نصیبتون بشه. برای مشاهده مدل های چمن مصنوعی روف گاردن به صفحه مناسب میتونید مراجعه کنید.

  3. سلام روزبخیر. پارو کردن برف از روی چمن مصنوعی پشت بام به چه صورتی انجام می­ شود؟ آیا یخ زدگی و نشستن برف روی کیفیت چمن مصنوعی تاثیر دارد؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام موردی که باید حتما رعایت بشه وقتی که برف روی سطح چمن مصنوعی میشینه تا جای امکان بهش دست نزنید تا برف کاملا آب بشه و بعد اون رو تمیز کنید چون یخ زدگی زیاد در صورت فشار آوردن به چمن باعث شکستن هر نوع چمنی خواهد شد.

  4. سلام وقت بخیر. اجرای چمن مصنوعی بر روی پشت بام چه تاثیری در مقاومت بام دارد؟ قیمت بهترین نمونه چمن مصنوعی برای این کار چقدر است؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب حسینیان عزیز.
    بستگی به نوع چمن مصنوعی که کار میکنید داره. مدل های تراکم بالا مقاومت بیشتری دارند. اما متوجه سوالتون در مورد مقاومت خود بام نشدم. قیمت چمن مصنوعی پشت بام با توجه به نوع ضخامتشون متفاوت هست که میتونید در فروشگاه کامل ببینید.

  5. وحید روحی گفت:

   سلام. از چه چسبی برای نصب چمن مصنوعی پشت بام استفاده می شود؟
   آیا این چمن مصنوعی ها ضد آب و رنگ ثابت هستند؟
   در مجموع شما کیفیت کاری که برای مشتری انجام می دهید رو برای چه مدتی گارانتی می کنید؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام و عرض ادب جناب روحی عزیز
    بهترین نوع چسب چسب های صنعتی هستن که ما استفاده میکنیم مخصوصا برای فضایی مثل پشت بام حتما لازم هست. بله چمن مصنوعی های مخصوص پشت بام ما کاملا مقاوم برابر اشعه یووی و ضد آب هستند. در مقابل تغییر رنگ تا ۵ سال

  6. سپیده عزیزی گفت:

   اگر بخوایم امکانش هست انواع چمن مصنوعی پشت بام رو به واتس اپ ارسال کنید؟

   • پیام اسمی گفت:

    بله حتما
    یک پیغام به واتس اپ شرکت بدید بیزحمت ۰۹۳۶۱۸۴۳۸۶۴

  7. سمانه غروی گفت:

   سلام روز بخیر
   شما به جز استفاده از چمن مصنوعی در پشت بام چه گزینه و کفپوش دیگه ای بنظرتون مناسبه؟

   • پیام اسمی گفت:

    بهترین کفپوشی که جذابیت خوبی هم داشته باشه واقعا همین هست خانم غروی

  8. علی هامرز گفت:

   سلام یک سوال داشم
   نحوه نصب چمن مصنوعی روی ایزوگام پشت بام به چه صورت هست و آیا امکان پذیره؟ خودمون هم میتونیم نصب کنیم؟ بی زحمت راهنمایی کنید

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقت بخیر نصب یک مورد تخصصی هست که پیشنهاد میشه حتما از فرد متخصص کمک بگیرید

  9. حسین رضایی گفت:

   در مورد قیمت چمن مصنوعی برای پشت بام به نظرتون اگر فضامون ۲۰ متری باشه بهترین مدل و ارزان ترین مدلی که بشه نصب کرد چیه؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام عرض ادب هم از مدل ۱۰ میل و هم ۲۵ میلمون میتونید استفاده کنید

  10. سارا موسوی گفت:

   در مورد طراحی و تزیین پشت بام با چمن مصنوعی هم صحبت می کنید؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام داخل پیج اینستاگراممون سعی داریم صحبت کنیم

  11. مجتبی طباطبایی گفت:

   سلام چطوری روی ایزوگام پشت بام چمن خودمون رو نصب کنیم؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب طباطبایی هیچ فرق و مشکلی نداره به راحتی قابل نصب هست

  12. سلام روی سطح ایزوگام هم قابل نصب است؟منظورم اینه که چسب، ایزوگام را خراب نمیکنه؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقتتون بخیر باشه بله قابل نصب هست و مشکلی براش روی ایزوگام پشت بام پیش نمیاد

  13. هومن یزدانی گفت:

   سلام اگر ممکنه در مورد نحوه نصب چمن مصنوعی پشت بام بیشتر توضیح بدید آیا خودمون هم میتونیم انجام بدیم؟

   • پیام اسمی گفت:

    سلام وقتتون بخیر باشه برای پشت بام حتما باید چسب بخوره اگر خودتون مراحل رو بلدید مشکلی نداره اگر نه بهتره متخصص کار رو انجام بده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!