جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نصب چمن مصنوعی دو میدانی

چمن مصنوعی دو میدانی Track

چمن مصنوعی عمدتا در استادیوم ها و میادین ورزشی نصب می شود. اما در چمن مصنوعی اتاق کودک، محوطه سازی ساختمان و فضای سبز شهری نیز می توان از چمن های مصنوعی استفاده کرد. رنگ اغلب محصولات تولید شده، سبز است البته گاهی بنابر ضرورت چمن مصنوعی دو رنگ نیز تولید می شود. چمن مصنوعی دو میدانی در حاشیه زمین فوتبال، نمونه ای از چمن های قرمز رنگ است.

فهرست مطالب

  چمن مصنوعی قرمز دو میدانی در زمین های چند منظوره نصب می شود. این چمن ها در حاشیه زمین اصلی کار می شود و تقریبا پای ثابت همه زمین های فوتبال است. در استادیوم های بزرگ ورزشی همیشه در ادامه زمین فوتبال این کفپوش های خوشرنگ را می بینید. علاوه بر افزایش کاربری ورزشگاه، از لحاظ جلوه های بصری هم می توان روی چمن مصنوعی دو میدانی حساب کرد.

  بیشتر بخوانید : چمن مصنوعی زمین تنیس و ویژگی های آن

   

  مزایای نصب چمن مصنوعی دو میدانی

  برای نصب و اجرای چمن مصنوعی فوتبال هزینه زیادی می شود. برای استفاده حداکثری می توان فضای حاشیه زمین فوتبال را به نحو موثری بهره برداری کرد. با دو منظوره شدن زمین ورزشی بخشی از هزینه های باشگاه نیز تامین می شود. چمن مصنوعی قرمز مناسب ترین کفپوش برای ورزش دو میدانی است. برخی از مزایای چمن مصنوعی دو میدانی اینها هستند:

  چمن مصنوعی دو میدانی

  • دارای استانداردهای پزشکی و ورزشی
  • مورد تایید فدراسیون دو میدانی
  • سهولت نصب، نگهداری و تعمیرات
  • جلوه های بصری و تاثیر در روحیه ورزشکاران
  • مقرون به صرفه و کاملا اقتصادی
  • دارای طول عمر بالا و مقاومت زیاد

  برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن مطلب” چمن مصنوعی زمین فوتبال” را پیشنهاد می کنم.

   

  انواع چمن مصنوعی دو میدانی

  این محصول اغلب به رنگ قرمز کار می شود اما نمونه های دو رنگ چمن مصنوعی برای باشگاه های ورزشی تولید شده است. به لحاظ اجرایی و روش های نصب، دو ساختار متفاوت در چمن مصنوعی قرمز دو میدانی دیده می شود.

  الف- در این ساختار، ارتفاع چمن مصنوعی قرمز کاملا به اندازه چمن مصنوعی سبز زمین فوتبال استچمن مصنوعی ۵۰ میل برای این منظور مناسب است.. جنس محصولات تولید شده برای زمین دو میدانی از الیاف مونوفیلامنت یا فیبریلیت است. اجرای این چمن ها بعد از عملیات زیرسازی امکان پذیر است. معمولا از لایه های شنی نفوذناپذیر و پر کننده های گرانولی یا سیلیس استفاده می شود. حجم این متریال در مقایسه با چمن مصنوعی در زمین فوتبال تقریبا ۳۰ درصد بیشتر است.

  چمن مصنوعی دو میدانی

  ب- در این ساختار از چمن مصنوعی دو میدانی با الیاف کوتاه تر و عموما بین ۸ تا ۱۰ میل استفاده می شود. جنس الیاف چمن قرمز از فیبریلیت کوتاه و دارای تراکم بسیار بالاتری از کفپوش های زمین فوتبال است. این محصولات برای زمین هایی که دارای زیرسازی بتن یا آسفالت و سطوح سخت هستند، پیشنهاد می شود. این سیستم نیازی به مواد پر کننده ندارد.

   

  ویژگی هایی چمن مصنوعی دو میدانی

  مهم ترین تفاوت چمن مصنوعی قرمز با محصولات دیگر در نوع خط کشی آن است. خطوط مخصوص در پروسه تولید روی الیاف چمن مصنوعی، طراحی می شود. خط کشی های سفید در زمین دو میدانی یکی از مهم ترین استانداردها به حساب می آیند. به لحاظ اهمیت این موضوع لازم است تا خطوط ایجاد شده طبق ضوابط مشخص باشد.

  زمین دو میدانی به صورت قوس دار در اطراف زمین اصلی، ساخته می شود بنابراین لازم است تا خطوط نیز قوس دار باشند. نکته مهم اینجاس که دستگاه های بافت چمن مصنوعی قادر به بافت قوس دار خطوط سفید نیستند. برای جبران این نقیصه در پیچ ها از نوارهای سفید رنگ ۱۰ سانتیمتری به صورت مجزا استفاده می شود. در واقع این نوارها، موقع نصب روی زمینه اصلی قابل اجرا هستند.

  فروش چمن مصنوعی دو میدانی

   

  طریقه نگهداری از چمن مصنوعی قرمز دو میدانی

  چمن مصنوعی ورزشی در مقایسه با چمن های تزئینی در معرض فشار و ضربه بیشتری است. جنس الایف چمن مصنوعی طوری است که مقاومت زیادی در برابر ساییدگی و فرسودگی دارد. در مقایسه با چمن طبیعی می توان گفت که انواع چمن مصنوعی ورزشی نیاز به رسیدگی خاصی ندارند. البته با نگهداری صحیح می توان طول عمر کفپوش چمنی را افزایش داد. با توجه به پر کاربرد بودن و تردد زیاد در زمین دو میدانی، طبیعی است که کفپوش ها در معرض آسیب بیشتری باشند.

  ساده ترین راه برای نگهداری از چمن مصنوعی دو میدانی اینست که به طور مرتب و هفته ای الیاف چمن با فرچه، مرتب شود. فرچه در جهت مخالف الیاف زده می شود و ایستایی الیاف را افزایش می دهد. این کار از کوبیدگی و له شدگی الیاف و نخ بافت، جلوگیری می کند. در نتیجه طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی زمین دو و میدانی نیز بسیار طولانی تر خواهد شد.

  بهتر است ماهی یکبار سطح چمن به طور کامل بررسی شود. در این صورت محل های آسیب دیده یا جاهایی که نیاز به مواد پر کننده دارند، به سرعت ترمیم می شود.قلا ذکر شد که در مورد چمن مصنوعی با الیاف کوتاه و متراکم از مواد پر کننده استفاده نشده است. بنابر این نیازی به هیچکدام از این کارها نیست.

  ۴ دیدگاه برای “چمن مصنوعی دو میدانی Track”

  1. سلام چمن مصنوعی دو رنگ دو میدانی قیمت چنده؟

  2. مهدی رضایت جو گفت:

   سلام شما چمن مصنوعی دوومیدانی قرمز رنگ دارید؟ برای دور محوطه ورزشگاه میخوام

   • پیام اسمی گفت:

    سلام جناب رضایت جو ما میتونیم براتون سفارشش رو بزاریم با رنگ قرمز مشکلی نداره

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!