نگهداری از کفپوش لمینت

لمینت Laminate یک کفپوش زیبا و مدرن است که در دکوراسیون داخلی واحدهای تجاری، اداری و منازل مسکونی استفاده می شود. کف سازی با لمینت احساس کفپوش های چوبی را القا می می کند و هماهنگی خوبی با المان های دیگر در طراحی مدرن دارد. لمینت در مقایسه با کفپوش های چوبی، هزینه کمتری دارد و از ماندگاری بالایی برخوردار است. استحکام و دوام لمینیت در کنار عنصرهای زیبایی شناختی از مولفه هایی است که مورد رضایت مشتری ها قرار می گیرد. برای اینکه کفپوش لمینت طول عمر بالاتری داشته باشد بهتر است در نگهداری از آن دقت لازم را داشته باشید. در این مطلب راه های نگهداری از کفپوش لمینت را بررسی می کنیم.

نظافت و تمیز کردن کفپوش لمینت

نگهداری از کفپوش لمینت بسیار ساده است و به راحتی می توان لمینت را تمیز کرد. گرد و غبار و سنگریزه ها می توانند خراش های سطحی روی لمینت ایجاد کنند. سایش سنگریزه ها به هنگام راه رفتن موجب آسیب کفپوش می شود. استفاده از پادری در ورودی تا حد زیادی مانع ورود سنگ ریزه ها می شود. بهتر است برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار، به طور روزانه روی کفپوش لمینت را جارو کشید. جارو برقی با برس نرم بهترین وسیله برای تمیزکردن لمینت است. جارو را در جهت تایل های کفپوش بکشید تا گرد و غبار را از درزها پاک کند این کار را برای هر تایل به صورت مجزا انجام دهید.

پاک کردن لکه های کفپوش لمینت

پاک کردن لکه ها از روی کفپوش لمینت

با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز می توانید سطح کفپوش پارکت لمینت را به صورت روزانه تمیز کنید. برای برطرف نمودن لکه ها نیز می توانید از دستمال نمدار و آب گرم استفاده کنید. استفاده از شوینده های ملایم و مخصوص برای پاک کردت لکه های قدیمی تر نیز توصیه شده است. برای این منظور شوینده های مخصوص لمینت در بازار موجود است. هرگز از شوینده های قوی و شیمیایی برای پاک کردن لکه های لمینت استفاده نکنید این کار موجب آسیب شدید به لایه رویی کفپوش خواهد شد.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون داخلی منزل با کفپوش سه بعدی

دقت داشته باشید که مایعات نباید به مدت طولانی روی کفپوش لمینت باقی بمانند. بهتر است با استفاده از یک اسفنج خشک مایعات و آب را از روی کفپوش پاک کنید. استفاده از مایعات برای نظافت لمینت در طولانی مدت می تواند لایه محافظ رویی لمینت را نابود کند. برای پاک کردن لکه های چربی از پک های یخ استفاده کنید تا چربی از روی کفپوش جدا شود سپس با استفاده از کارد کره لایه چربی را می توانید از روی کفپوش به آرامی جدا کنید.

نگهداری از کفپوش لمینت

کفپوش لمینت تا حد زیادی در مقابل خراش مقاوم است و به سادگی آسیب نمی بیند. البته استفاده از وسایل تیز و برنده روی کفپوش موجب آسیب جدی به آن می شود. مراقب پایه های میز و صندلی باشید بهتر است از پدهای محافظ برای جلوگیری از خراش روی سطح لمینت استفاده کرد. چسباندن تکه های کوچک موکت زیر پایه ها نیز می تواند مفید باشد. در هنگام اسباب کشی و جا به جا کردن لوازم متزل و خانه تکانی، مراقب باشید وسایل سنگین روی کفپوش لمینت کشیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه