جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کفپوش پلی یورتان

آنچه از کفپوش پلی یورتان نمی دانستید!

انتخاب پوشش مناسب برای کف ساختمان یک چالش جدی است. هزینه زیادی صرف نصب انواع کفپوش ساختمان می شود و لازم است تا بهترین و کاربردی ترین متریال موجود، مورد استفاده قرار گیرد. کفپوش پلی یورتان یکی از جدیدترین پوشش های کف برای ساختمان است که کاربرد بسیار گسترده ای در فضای داخلی و بیرونی دارد.

فهرست مطالب

  پلی یورتان از ترکیب مواد پلیمری و محصولات شیمیایی به نسبت مختلف، تولید می شود. با به کارگیری برخی افزودنی ها نظیر مواد پلاستیکی و فیلرها می توان در سطوح کفپوش پلی یورتان تغییرات بسیار زیادی به وجود آورد. به این ترتیب شاهد تنوع در شکل ظاهری و سطوح کار شده با پلی اورتان هستیم. با کوچک ترین تغییر در ترکیب مواد، خواص کفپوش به طرز شگفت انگیزی تغییر می کند. کفپوش پلی یورتان از پوشش های پر کاربرد برای مکان هایی است که به نوعی با تنش های متفاوت درگیر هستند.

   

  مزایای کفپوش پلی یورتان چیست؟

  پلی اورتان حاصل ترکیب چندین مواد شیمیایی با خواص گوناگون است. محصول نهایی نوعی پوشش مناسب برای مکان هایی با سطوح پر تنش است. این ویزگی به سبب قابلیت کشسانی بالا و ساختار متفاوت پلی اورتان ایجاد می شود. با توجه به افزودن انواع سخت کننده های ایزوسیانات به رزین های پلیمری، ضخامت کفپوش پلی یورتان می تواند تغییرات زیادی داشته باشد. در نهایت همه پوشش های تولید شده دارای برخی ویژگی های یکسان هستند که موجب افزایش مقاومت و ارتقای کیفی کفپوش شده است. در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای کفپوش پلی بورتان اشاره می شود.

  بیشتر بدانید : کفپوش pvc چیست – مزایا و معایب آن

  ضخامت کفپوش پلی یورتان

   

  خاصیت انعطاف پذیری کفپوش پلی اورتان

  این ویژگی یکی از کاربردی ترین مزایای کفپوش هایی است که با مواد پلی یورتان کار می شوند. انعطاف پوشش کف ساختمان یک مزیت بزرگ است که از ترک خوردن کفپوش جلوگیری می کند. تغییرات جوی و گرما و سرمای هوا خسارات زیادی به کفپوش های سخت و غیر قابل انعطاف وارد می کند. با این کفپوش های جدید دیگر نگرانی بابت ایجاد ترک های کوچک و بزرگ در کف ساختمان، وجود ندارد.

   

  کفپوش پلی یورتان مقاوم در برابر خراشیدگی

  سطوحی که با ترکیبات پلی اورتان کار می شوند دارای مقاومت زیادی هستند. این سطوح به سادگی دچار خش و خراشیدگی نمی شوند و بسیار مقاوم و با کیفیت هستند. به هنگام استفاده و بهره برداری از کفپوش در مکان هایی با کاربردی متفاوت، هیچ آسیبی به پوشش کف ساختمان وارد نمی شود.

   

  مقاومت بالا در برابر اشعه UV خورشید

  کفپوش پلی یورتان دارای ساختار رنگی یکپارچه و کاملا منسجم است. این پوشش طوری کار شده که در برابر تابش مستقیم نور خورشید، دچار تغییر رنگ و رنگ پریدگی نمی شود. از این رو می توان پلی اورتان را برای پوشش سطوح خارجی و فضای باز نیز انتخاب کرد. ثبات رنگی در ساختار سطوح از بزرگ ترین مزایای کفپوش پلی یورتان است که کاربردی آن را گسترده تر کرده است.

  پیشنهاد مطالعه: مراحل نصب کفپوش پی وی سی

  پوشش کف ساختمان

   

  خاصیت ضربه گیری مناسب

  یکی از رایج ترین مشکلات در ارتباط با کفپوش های سخت اینست که میزان خطرات ناشی از سقوط روی این پوشش ها بسیار زیادتر است. در مورد اجرا و نصب کفپوش پلی یورتان چنین مشکلی وجود ندارد زیرا سطوح پوشیده با ترکیبات پلی اورتان دارای انعطاف خوبی هستند و جلوی آسیب های احتمالی را می گیرند. در این مورد ضخامت پوشش پلی اورتان نیز تاثیرگذار است و با توجه به مکان نصب و نوع کاربری انتخاب می شود.

   

  سطح پوشش ضد آب

  از پلی یورتان می توان برای پوشش سطوح بتن و سیمانی، موزائیک و سرامیک و …. نیز استفاده کرد. لایه استفاده شده دارای استحکام و مقاومت بالایی است و از سطوح ضعیف، پشتیبانی می کند. به این ترتیب برای تعمیر و ترمیم سطوح قدیمی و دارای ایرادات ساختاری می توان از این پوشش منسجم و یکپارچه استفاده کرد. از خصوصیات فنی کفپوش پلی یورتان همین بس که این پوشش دارای درز و خلل و فرج نیست و قابلیت نظافت بسیار ساده ای دارد.

  به راحتی می توان سطوح پلی اورتان را با مواد شوینده شستشو داد بدون اینکه نگرانی بابت پوسیدگی، تغییر رنگ، فرسودگی، بادگردگی یا …. وجود داشته باشد. مواد شیمیایی موجود در شوینده ها و حلال ها و مواد ضد عفونی کننده به هیچ وجه در پوشش سطوح پلی اورتان، مشکلی ایجاد نمی کنند. این ماده کاملا ضد آب و مقاوم به آب و رطوبت است و در محیط های مرطوب نیز کاربری فوق العاده ای دارد. نگهداری از پلی یورتان شبیه به نگهداری از کفپوش پی وی سی بوده و خیلی ساده است.

  تمیز کردن سطوح پلی اورتان

   

  مقاومت در برابر مواد شیمیایی

  کفپوش پلی یورتان دارای سطح پوششی بسیار مقاومی در برابر مواد شیمیایی است. این ویژگی برای اغلب صنایع حائز اهمیت است. در ساختمان هایی که امکان برخورد مایعات قوی شیمیایی با سطوح وجود دارد می توان از کفپوش هایی با ترکیبات پلی اورتان استفاده کرد.

   

  کاربردهای کفپوش پلی یورتان در مکان های مختلف

  لایه نهایی یا رویه پلی یورتان را می توان به صورت مات، نیمه براق و براق کار کرد. به این ترتیب شکل ظاهری و جلوه های بصری کفپوش دارای تنوع بیشتری خواهد شد. برای کسب چنین نتیجه ای است برخی مواد به رزین رویه کفپوش افزوده می شود تا حدی که میزان مات یا درخشندگی کفپوش به میزان مطلوب برسد. با توجه به قابلیت ترکیبی بسیار بالای پلی اورتان با دیگر مواد، پوشش های نهایی دارای خواص متعدد و انواع متفاوت تری هستند.

  کفپوش پارکینگی پلی یورتان

   

  خرید کفپوش پلی یورتان پارکینگ

  ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در پوشش های پلی یورتان به گونه ای است که مقاومت کقپوش را در برابر ضربه و فشار افزایش داده است. به این ترتیب پارکینگ های عمومی و شخصی بهترین مکان برای به کارگیری پوشش های پلی اورتانی هستند. این پوشش دارای لایه رویه غیر جاذب رطوبت است. بنابراین مایعات نمی توانند به عمق سطوح کفپوش نفوذ کنند. آب، روغن، بنزین و … ذره ای به لایه رویه پلی یورتان آسیب نمی زنند.

   

  خرید کفپوش پلی یورتان صنعتی

  پلی یورتان از کفپوش های دو جزئی با ماندگاری طولانی است. این ماده قابلیت اتصال و چسبندگی زیادی روی سطوح مختلف دارد و به مرور زمان دچار ترک خوردگی نمی شود. در بسیاری از صنایع، انواعی از کفپوش های پلی یورتان مورد استفاده قرار گرفته است. در صنایع نظامی،پتروشیمی، صنایع نساجی، بسته بندی، کارگاه ها و انبارها کفپوش پلی اورتان با ضخامت های گوناگون به کار می رود. این پوشش در برابر مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی بسیار مقاوم است.

  آشنایی با انواع کفپوش صنعتی + مزایا و معایب

   

  کفپوش پلی یورتان ورزشی

  انعطاف پذیری بالای پلی اورتان موجب شده تا در سالن های ورزشی سر پوشیده و یا زمین های ورزشی فضای باز، بهترین انتخاب باشد. کفپوش پلی یوتان فضای باز اغلب برای زمین های ورزشی تنیس، بدمینتون، والیبال، بسکتبال و … به کار می رود. پوشش رویه پلی اورتان در برابر ضربه و فشار مقاوم است و به سادگی خش بر نمی دارد. همین امر موجب شده تا بازی و فعالیت های ورزشی در زمین های پوشیده با پلی اورتان از دو جنبه اهمیت پیدا کند.

  کفپوش پلی یورتان ورزشی

  اول اینکه کفپوش پلی یورتان از آسیب دیدگی ورزشکاران در موقع فعالیت ورزشی جلوگیری می کند. دوم اینکه سطح پوششی در اثر ترافیک زیاد، دچار مشکل نمی شود.در سالن های چند منظوره کفپوش زمین فوتسال و بسکتبال و … و زمین های باز دو میدانی و … نیز می توان از پلی اورتان استفاده کرد. این پوشش قابلیت خط کشی را دارد و در شرایط مختلف آب و هوایی، آسیب نمی بیند.

  بیشتر بدانید : بهترین کفپوش ورزشی برای باشگاه و استادیوم کدام است؟

   

  کفپوش پلی یورتان آنتی استاتیک

  هادرنر یا سخت کننده ایزوسیانات به کار رفته در ترکیبات پلی اورتان دارای خواص هدایت الکتریکی فوق العاده ای است. به این ترتیب در سطوح پوشیده با پلی یورتان، الکتریسیته ساکن ایجاد نمی شود. تجمع بار الکتریکی در مکان هایی که با مواد محترقه سر و کار دارند، می تواند فاجعه ای بزرگ را به همراه داشته باشد. در اتاق های کنترل، انبارهای نگهداری از مواد قابل اشتعال و …. از پوشش های پلی یورتانی برای سطوح استفاده می شود. این لایه پوششی از ایجاد جرقه جلوگیری می کند.

   

  کفپوش پلی یورتان دارویی

  نشت مواد سمی یا مواد خورنده یکی از بزرگ ترین مشکلات در تحقیقات دارویی و بیولوژیکی است که خطراتی را به همراه دارد. نقش کفپوش ها در جلوگیری از انتقال آلودگی و عوامل ویرانگر و کشنده، در چنین مکان هایی بسیار حساس است. کفپوش هایی که تولید غبار یا مواد آلرژن دارند نیز نمی توانند در چنین اماکنی استفاده شوند. کفپوش پلی یورتان بهترین انتخاب برای سالن های مخازن ترکیبی و انبارهای ذخیره مواد شیمیایی است. بنابراین برای کفپوش بیمارستانی، خطوط مونتاژ دارو، آزمایشگاه ها و مکان هایی مشابه همواره از پوشش های پلی اورتان استفاده می شود.

  بیشتر بدانید : بهترین کفپوش مطب پزشکی کدام است و چه ویژگی هایی دارد؟

  از مزایای کفپوش پلی یورتان می توان به کاهش باکتری و تولید میکروب و جلوگیری از ایجاد عفونت در این مراکز اشاره کرد. پوشش رویه سطوح پلی اورتان غیر قابل نفوذ بوده و بو، غبار یا رطوبت را جذب نمی کند. جهت اطلاع از محل فروش کفپوش پلی یورتان در تهران یا اصفهان و سایر شهرستان ها با ما در تماس باشید.

  • افسانه رجب پور
  • آبان 9, 1402
  • 2555 بازدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جستجو در سایت

  سبد خرید

  درحال بارگذاری ...
  مقایسه محصولات
  لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!