موکت اتاق کوچک

زندگی در خانه ای وسیع با اتاق خواب های بزرگ و جادار، رویایی دوست داشتنی است. اما شاید اندازه اتاق خواب تان به همان بزرگی که می خواهید، نباشد. حتی در این صورت هم می توانید دکوراسیون اتاق را طوری طراحی کنید که فضا به نظر بزگتر و دلبازتر باشد. کف اتاق یکی از برزگترین سطوحی است که قابلیت طراحی و اجرای کفپوش های مختلف را دارد. با انتخاب موکت برای اتاق خواب کوچک خیال تان بابت سرمای کف و سرامیک ها راحت می شود اما سوال اینجاست که چه نوع موکتی را برای این فضای کوچک انتخاب کنیم؟

با انتخاب موکت برای اتاق خواب کوچک فضا را بزرگتر نشان دهید!

این یک شعار نیست با کمی دقت می توانید موکت ها را طوری انتخاب کنید که کوچک بودن، اتاق اصلا به چشم نیاید. شاید طول و عرض اتاق یا ارتفاع حتی در حد استاندارد نباشد ولی باز هم می توانید نهایت سلیقه را در چیدمان و دکوراسیون اتاق به کار ببرید. کار چندان دشواری نیست چند لحظه فکر کنید و بعد برای خرید موکت اتاق خود تصمیم بگیرید. 

موکت برای اتاق خواب کوچک چه ویژگی هایی دارد؟

موکت از کفپوش هایی پرزدار و گرم  و نرم است. در خانه های نقلی امروزی، انواع موکت جای فرش های دستباف و ماشینی را گرفته اند.

طراحی موکت های مدل جدید بسیار زیبا و چشم نواز است. تنوع رنگی این محصولات به قدری زیاد است که تقریبا هر رنگ که بخواهید در بازار پیدا می کنید.

راه رفتن روی موکت حس خوب در خانه بودن، گرمی و آرامش را به همراه دارد. این موکت های دوست داشتنی عایق گرما و صوت هستند.

با موکت می تواند فضا را کوچکتر و یا بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهد. وقتی محدودیت اندازه اتاق خواب وجود دارد نمی توانید هر محصولی را خریداری کنید. با یک اشتباه ساده، ابعاد اتاق از اینکه هست، کوچکتر دیده می شود. البته این چیزی نیست که بخواهید. در ادامه چند پیشنهاد برای انتخاب موکت ارائه شده که به کلی شکل و شمایل اتاق را عوض می کند.

خرید موکت برای اتاق کوچکموکت برای اتاق خواب کوچک

موکت پرزبلند یا پرز کوتاه؟

موکت ها از نظر بلندی پرز در گروه های پرز بلند، متوسط و کوتاه تقسیم می شوند. هر چه اندازه پرزهای موکت، بلندتر باشد میزان نرمی آن بیشتر است. اگر کف اتاق خواب با سرامیک پوشیده شده حتما با قطعه ای موکت، کف اتاق را بپوشانید. پا گذاشتن روی سرامیک سرد و سخت در زمستان، اصلا خوشایند نیست. مجبور نیستید این وضعیت را تحمل کنید نیازی هم به تعویض کفپوش ها نیست فقط یک قطعه موکت را در پایین تختخواب قرار دهید.

در انتخاب موکت برای اتاق کوچک به این نکته توجه داشته باشد که موکت پرز بلند، اتاق را کوچکتر نشان می دهد. اگر ابعاد اتاق خیلی کوچک است هرگز کل کف اتاق را با موکت تافتینگ که پرزهای بلندتری دارد، پوشش ندهید. اگر به این محصولات علاقه دارید می توانید یک قطعه دایره ای یا بیضی را برای بخشی از اتاق و ترجیحا پای تخت انتخاب کنید.

موکت با پرز متوسط و کوتاه برای اتاق خواب کوچک گزینه مناسب تری است. در صورتی که برای پوشش کامل اتاق، به دنبال بهترین محصول هستید موکت کبریتی یا نمدی ایده بهتری است. موکت رولی کبریتی بدون اینکه درزی داشته باشد کف اتاق را پوشش می دهد.

ایده های طراحی دکوراسیون داخلی اتاق بزرگ

موکت برای اتاق خواب کوچک

موکت اتاق خواب کوچک ساده یا طرح برجسته؟

انواع موکت با متریال مختلفی تولید می شود حتی اگر برای یک اتاق کوچک، خرید می کنید حتما محصولات با کیفیت تر را خریداری کنید. موکت های مرغوب قیمت بیشتری دارند ولی به مراتب دوام و طول عمر بالاتری هم دارند. پول تان را صرف خرید کالای با کیفیت کنید و سال ها از تماشای کفپوش موکتی لذت ببرید. موکت ها در انواع ساده و طرح دار تولید می شوند آیا می دانید کدامیک از این محصولات مناسب اتاق خواب تان است؟

موکت های طرح دار که دارای نقوش و خطوط زیادی هستند فضا را شلوغ و بی نظم نشان می دهند. اگر ابعاد اتاق بزرگ باشد این ویژگی مشکل ساز نیست ولی در یک فضای محدود و کوچک، این نقش و نگارهای پیچ در پیچ مشکل ساز خواهد بود. برای اینکه فضا مرتب و منظم و البته بازتر دیده شود طرح های ساده را انتخاب کنید. هر چه میزان طرح روی موکت کمتر باشد، فضا بزرگتر دیده می شود.

موکت های طرح برجسته زیبایی خاصی دارند اما اگر می خواهید اتاق به نظر بزرگتر برسد طرح های دارای برجستگی کمتر را انتخاب کنید. در واقع کفپوش هر چقدر ساده تر باشد،اتاق از اندازه واقعی بزرگتر دیده می شود. حتی به جای قالیچه نیز می توانید موکت را در اتاق خواب، پهن کنید زیرا قالیچه های سنتی ایرانی دارای نقوش زیادی هستند.

 چگونه بهترین رنگ کوکت اتاق خواب را انتخاب کنیم؟

نصب موکت برای اتاق خواب کوچک

موکت رنگ روشن یا تیره؟

موکت برای اتاق خواب کوچک را از هر رنگی که دل تان می خواهد انتخاب کنید اینجا فضایی اختصاصی برای خودتان است. موکت اتاق خواب با سالن پذیرایی یا کفپوش آشپزخانه تفاوت دارد. به طور معمول رنگ های خنثی نظیر کرم، خاکستری، بژ، طوسی و … با هر نوع طراحی هماهنگی دارد. در مورد انتخاب موکت هایی با رنگ خاص کمی دقت کنید. رنگ های به اصطلاح جیغ یک اتاق کوچک را به فضایی دیدنی و شکفت انگیز تبدیل می کنند اما احتمالا قدری ابعاد اتاق را کمتر از چیزی که هست، به نمایش یگذارند.

یک فرمول تضمین شده برای انتخاب رنگ موکت وجود دارد. اگر می خواهید لکه ها را پنهان کنید رنگ های تیره تر را انتخاب کنید. اگر می خواهید فضای اتاق شاد و پر انرژی باشد، رنگ های زنده و گرم ارجحیت دارند. اما اگر می خواهید اندازه اتاق بزگتر دیده شود قطعا به سراغ رنگ های روشن بروید. همه رنگ ها طیف تیره و روشن دارند از رنگ دلخواه تان یک قطعه موکت با رنگ روشن را برای اتاق خواب تان انتخاب کنید تا چشم اندازی بازتر و بزرگتر داشته باشید.

در این مورد نور اتاق هم تاثیر دارد اگر پنجره اتاق خواب کوچک باشد و نور روز در اتاق تابش نکند حتما رنگ های روشن بهتر هستند. در این صورت حتی می توانید رنگ پرده های اتاق، کاغذ دیواری و روتختی را نیز از دو یا سه رنگ روشن انتخاب کنید تا اتاق بازتر و بزرگتر از اندازه واقعی یه نظر برسد.

برای انتخاب موکت در اتاق کوچک چه راه دیگری را پیشنهاد می دهید؟

  • افسانه رجب پور
  • آذر 2, 1399
  • 29 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link