طراحی داخلی با چوب

طراحی داخلی با چوب یکی از لوکس ترین و زیباترین طراحی ها در فضاسازی داخلی است. عناصر چوبی دکوراسیون داخلی را گرم، شیک و با شکوه جلوه می دهند. چوب ها در رنگ های متنوع از تیره تا روشن قابل استفاده در هر سبک طراحی می باشند. تم دکوراسیون چوبی در خانه های کوچک با فضای محدود و در خانه های بزرگتر و دارای فضای کافی می تواند استفاده شود. محدودیتی در طراحی داخلی با چوب وجود ندارد. رنگ چوب خنثی است و در کنار رنگ های شاد جذابیت فضای داخلی را بیشتر می کند.

تاریخچه طراحی داخلی با چوب

طراحی داخلی با چوب از گذشته های دور مرسوم بوده و اغلب برای پوشش ناهمواری های کف و دیوارها استفاده می شده است. برای اولین بار چوب به عنوان بخشی از دکوراسیون در معماری فرانسوی به کار گرفته شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. در طراحی عصر ویکتوریایی بریتانیا، دکوراسیون چوبی لوکس و اشرافی محسوب می شد. امروزه طراحی داخلی با چوب در ساختمان های مسکونی بیش از گذشته فراگیر شده است و این به دلیل زیبایی خیره کننده دکوراسیون چوبی در فضای داخلی است.

طراحی داخلی با چوب در آشپزخانه

به نظر می رسد بیشترین کاربرد چوب در آشپزخانه باشد. آشپزخانه های امروزی جزئی از فضای داخلی و بخشی از پذیرایی محسوب می شود. میز ناهارخوری و صندلی های چوبی جذابیت آشپزخانه را بیشتر می کنند. کابینت های چوبی بخش مهم آشپزخانه های لوکس هستند که می توانند تک رنگ و یا از دو رنگ متفاوت طراحی شوند. برای متعدل سازی فضا در آشپزخانه از کفپوش های چوبی با رنگ متضاد استفاده کنید. اگر کابینت آشپزخانه سفید رنگ است حتما از پارکت هایی به رنگ چوب طبیعی و طیف قهوه ای استفاده کنید.

طراحی داخلی با چوب در پذیرایی

طراحی داخلی با چوب در پذیرایی

چوب ها قابلیت رنگ پذیری دارند و می توانند به رنگ های متفاوت تزئین شوند. استفاده از رنگ روی چوب برای ایجاد ترکیب رنگی خلاقانه صورت می گیرد. بسیاری از طراحان داخلی رنگ چوب طبیعی را ترجیح می دهند. انواع چوب در طبیعت با رنگ های متفاوت دیده می شود. به این ترتیب می توان طراحی داخلی با چوب را برای همه بخش های منزل و حتی سالن پذیرایی نیز در نظر گرفت. پارکت لمینت از کفپوش های مدرن است که شباهت بسیاری به چوب طبیعی دارد و در دکوراسیون داخلی لوکس استفاده می شود. بر خلاف کفپوش های چوبی قدیمی، پارکت لمینت با روکش در مقابل رطوبت و گرد و غبار تا حدود زیادی مقاوم است. چوب با سبک مینیمالیستی و مدرن به طرز معناداری گره خورده است. کاشی و سرامیک قابل مقایسه با کفپوش چوبی و پارکت لمینت نیست.

طراحی داخلی با چوب در اتاق خواب

کمد دیواری چوبی، تخت خواب چوبی و کفپوش چوبی فضای اتاق خواب را گرم و هیجان انگیز می کنند. هماهنگی سازه های چوبی با رنگ های روشن و شاد فضا را متحول می کند. طراحی داخلی با چوب برای اتاق نوجوانان یک ایده خلاقانه است که بیشتر با روحیه نوجوانان سازگار است. استفاده از یک میز تحریر کوچک در این مورد پیشنهاد می شود.
چوب ها با رطوبت میانه خوبی ندارند. در سرویس های بهداشتی بلاک های طرح چوب استفاده می شوند که در اصل چوب نیستند و از جنس سرامیک می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان خرید

برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت مشاوره
close-link