شاخصه های قیمت چمن مصنوعی

خرید چمن مصنوعی | قیمت چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی | استفاده از چمن های طبیعی برای زمین های بازی و حیاط بسیار کمتر از گذشته شده است. این امر دلایل مختلفی دارد که اغلب در ارتباط با هزینه بالای نگهداری آن است. خرید چمن مصنوعی جایگزین مناسبی برای چمن های طبیعی در اغلب فضاهای پر تردد است و نگهداری ساده و کم هزینه ای دارد. مقرون به صرفه بودن و قیمت چمن مصنوعی برای حیاط و … موجب شده تا این کفپوش زیبا برای زمین های بازی کودکان و زمین های ورزشی مناسب ترین انتخاب باشد. تولیدی چمن مصنوعی با کیفیت های مختلفی عرضه می کنند و بر اساس جنس و کیفیت قیمت گذاری می شود. در ادامه مولفه های تاثیرگذار بر  قیمت چمن مصنوعی موکتی را بررسی می کنیم. برای اطلاعات بیشتر به مطلب چمن مصنوعی چیست مراجعه کنید

هر کدام از گزینه های بالا شامل مدل های مختلف است. برای دیدن آن ها روی هر مورد کلیک کنید. جهت مشاوره رایگان نیز با شماره 02188176259 تماس بگیرید.​

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی

خریداران محصولات چمن مصنوعی هر روز بیشتر می شوند. حتی در داخل کشور نیز شاهد تقاضای بیشتری برای نصب چمن های مصنوعی در اماکن عمومی و زمین های اختصاصی هستیم. کمبود منابع آبی یکی از تاثیرگذارترین موارد برای تقاضای خرید چمن های مصنوعی است که روی قیمت ها نیز اثر می گذارد. چمن مصنوعی از محصولات دوست دار محیط زیست به حساب می آید و با حذف پروسه کوددهی و سمپاشی به سلامت محیط زیست کمک می کند. برخی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت چمن مصنوعی ارزان اینها هستند:

 

شاخص قیمت در برند های مختلف

قیمت چمن مصنوعی در همه فروشگاه ها ثابت نیست و این امر می تواند دلایل متعددی داشته باشد. کشور سازنده چمن و نحوه سفارش و ارسال آن از کشور مورد نظر می تواند قیمت چمن را تحت تاثیر قرار دهد علاوه بر آن کیفیت های متفاوتی از چمن مصنوعی عرضه می شود و مشتری با توجه به کاربری، جنس و قیمت مناسب، محصول را انتخاب می کند. جنس آن به طور معمول از پلی پروپیلن یا PP، نایلون یا PA، پلی اتیلن یا PE، LSR، XTREME می باشد و توسط شرکت چمن مصنوعی سازنده مشخص می شود.

برندهای مختلف با توجه به کیفیت و اعتبار برند، قیمت گذاری می شوند. قبل از خرید به برند و نام کشور سازنده، توجه کنید.

ارتفاع چمن مصنوعی

می توان در تراس، روف گاردن، کنار استخر، بین سرامیک های حیاط و بسیاری از اماکن استفاده کرد. انواع مدل چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف مختلف به فروش می رسد که هر کدام کاربری خاصی دارند. چمنهای  مصنوعی فوتسال دارای الیاف با ارتفاع استاندارد برای بازی است و قابل تغییر نیست ولی برای تراس یا کنار استخر می توان از الیاف بلندتری نیز استفاده کرد. علاوه بر این پیشنهاد می شود برای روف گاردن ارتفاع بلندتری در نظر بگیرید بنابراین طبیعی است که قیمت چمن مصنوعی برای پشت بام نسبت به حیاط بیشتر شود.

تراکم چمن

تراکم چمن تاثیر مستقیم بر قیمت  دارد. چمن های با کیفیت متراکم تر هستند و طول عمر بیشتری دارند. تراکم بالای چمن مصنوعی زیبایی فوق العاده ای به فضا می دهد که ارزش پرداخت هزینه اضافی را دارد. برای مثال یکی از لیست تولید کنندگان چمن مصنوعی که از پر فروش ترین چمن های فروشگاه است، چمن آرتا ساخت کشور ایران است که تراکم بالایی دارد و مناسب فضای بیرون است. ارتفاع ۱۰ و ۲۵ میلی‌متری چمن آرتا به همراه تراکم عالی از مزایای این کفپوش زیبا است.

برای خرید محصولات با کیفیت تر همیشه به تراکم تارهای چمن در واحد متر مربع توجه کنید. تراکم به معنای استفاده از نخ بیشتر در بافت و تولید الیاف است. محصولات متراکم تر تحمل فشار و ضربه بالاتری دارند. رفت و آمد زیاد، دویدن و بازی کردن روی چمن مصنوعی با تراکم بالا، موجب سایش ، خمش و کوبش الیاف نخ نمی شود.

تاثیر وزن بر هزینه چمن مصنوعی

وزن چمن مصنوعی با توجه به جنس، طول الیاف چمن و تراکم آن متفاوت است. چمن هایی که الیاف بلندتری داشته و از تراکم نسبی بالایی برخوردارند دارای وزن بیشتری هستند و قیمت بالاتری نیز نسبت به چمن های بی کیفیت دارند. هزینه با توجه به تراکم، وزن و کیفیت الیاف متغیر است. شاخص تعیین وزن در هر متر مربع به عنوان پایه، سنجیده می شود.

تولیدی چمن مصنوعی در رنگ های متفاوت سبز چمنی ، سبز چمنی طیفی ، قرمز ، آبی عرضه می شود که هر کدام زیبایی خاصی دارند. نگهداری از چمن مصنوعی آن بسیار ساده است و نیاز به آبیاری و ترمیم ندارد. از این رو صرف هزینه برای خرید کفپوش با کیفیت بسیار هوشمندانه است و از هزینه های غیر ضروری در آینده جلوگیری می کند. برای خرید چمن مصنوعی برای بالکن کوچک و بزرگ و… حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا محصول با کیفیت را دریافت کنید. برای اطلاع از لیست قیمت با ما تماس بگیرید.

قیمت چمن مصنوعی با نخ مرغوب

تعداد رشته های نخ خروجی، ارتباط مستقیم با هزینه تولید دارد. در محصولاتی که نخ بیشتری به کار رفته، تعداد گره ها نیز بیشتر است و به طبع هزینه های تولید و قیمت فروش چمن مصنوعی نیز افزایش خواهد داشت. تکنولوژی به کار رفته در تولید چمن مصنوعی روی مقدار خروجی نخ، اثر می گذارد. نخ هایی که سطح مقطع برشی ویژه ای دارند به مراتب گرانقیمت تر از دیگر محصولات هستند. علاوه بر مقدار و نحوه برش نخ، کیفیت خود نخ نیز بسیار مهم است. این موارد را کاملا یک تولید کننده چمن مصنوعی تهران و اطراف تهران می داند.

نخ های مرغوب در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید، مقاومت بالاتری دارند. این محصولات حاوی فلزات سمی سنگین نیستند و در رده قیمتی بالاتری قرار می گیرند. علاوه بر این برای فضاهای مختلف میزان مرغوبیت نخ متفاوت است. برای همین قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه با یک فضایی مثل بالکن که رفت و آمد زیادی ندارد یکسان نیست

پوشش بکینگ چمن های مصنوعی

نوع پوشش بکینگ یکی از مواردی است که قیمت چمن مصنوعی پشت بام و… را تغییر می دهد. موقع خرید به قسمت زیرین چمن مصنوعی توجه کنید. یک پوشش تیره رنگ در زیر کار، وجود دارد که لایه زیرین یا بکینگ نام دارد. نخ به کار رفته در بافت چمن مصنوعی بر روی این لایه، قرار می گیرد. در واقع نخ ها روی یکینگ، فیکس می شوند. جنس این لایه باید از مواد مرغوب و با کیفیت انتخاب شود تا طول عمر و دوام محصول، بیشتر شود. در حال حاضر مدل های پوشش بکینگ بر روی کفپوش چمنی، اجرا می شود. پلی یورتان ( PU) در مقایسه با دیگر محصولات قیمت بالاتری دارد. برای خرید چمن مصنوعی با لایه بکینگ پلی یورتان به قیمت بالاتری در بازار می توانید آن را تهیه کنید.

تاثیر بافت در قیمت چمن

طریقه بافت در محصولات چمنی یکسان نیست. به طور معمول برای مصارف عمومی و تزئینی از چمن مصنوعی تک بافت استفاده می شود. چمن های مصنوعی دو بافت برای زمین های بازی کودکان، چمن مصنوعی زمین فوتبال و مراکز تجاری پر تردد، استفاده می شوند. این محصولات به دلیل استفاده از الیاف مکمل به همراه الیاف اصلی به دو بافت معروف شده اند و قیمت بالاتری از چمن های تک بافت دارند. بافت مکمل در حفظ کیفیت و ایستایی الیاف چمن، تاثیر فراوانی دارد و ماندگاری کفپوش را افزایش می دهد.

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی

خرید و قیمت چمن مصنوعی برای حیاط

همانطور که می دانید یکی از پرکاربردترین استفاده چمن مصنوعی در حیاط خانه ها است که حالت تزئینی دارند. در این مورد باید حواستان باشد که حتما در زیر چمن مصنوعی روزنه هایی برای خروج آب تعبیه شده باشد و همچنین در مقابل آفتاب مقاوم باشد. برای خرید چمن مصنوعی مناسب حیاط علاوه بر اینکه تراکم آن مهم است،به سطح زیرین آن و پوشش لاستیکی که دارد ( لاتکس ) دقت شود.
پوشش لاستیکی پشت این پوشش کف سبز رنگ علاوه بر استحکام بخشیدن به منسوج بافته شده، آن را در برابر پارگی و آسیب دیدگی حفظ می کند.

چمن مصنوعی را می توان روی کلی سطوح نصب کرد. برای نصب چمن مصنوعی لازم است تا سطح مورد نظر، آماده سازی شود. زیر سازی چمن مصنوعی حیاط هزینه بر است. هنگام خرید چمن مصنوعی، مبلغی را برای انجام عملیات زیرسازی در نظر بگیرید. قیمت چمن مصنوعی شامل هزینه خرید به اضافه اجرای چمن است. برخی از شرکت ها، نصب و اجرای چمن را نیز بر عهده می گیرند و این مبلغ روی قیمت ها لحاظ می شود.

برخی از نمونه کارهای اجرا شده

برای دیدن هر کدام می توانید روی عکس چمن مصنوعی تزئینی بزنید.

جدول مشخصات چمن مصنوعی خوب و مقاوم ما

این تضمین را به شما می دهیم که در گامان تزئین جاوید تمامی طرح چمن مصنوعی های ما در انواع فضاهای بسیار گرم یا بسیار سرد همراه بارندگی فراوان تست شده است و شما می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

نوع برند ارتفاع (میل)پاییزه یا بهاره؟نوع نخکابردتراکم
آرتا ۱۰ – ۲۵بهاره/بهارهپلی اتیلن کاملبیرونی و داخلیبالا
ظریف مصور۱۷ – ۲۵ – ۲۷پاییزه/پاییزه/بهارهپلی اتیلن +پپهبیرونی و داخلیمتوسط به بالا

آشنایی با برخی از سوالات متداول در مورد خرید

۱. عرض این پوشش سبز رنگ معمولا چقدر است؟
بیشتر بخوانید
معمولا عرض آن‌ها بین ۲ تا ۴ بسته به نوع آن و ایرانی یا خارجی بودن و جنس دستگاه ها متفاوت است
۲. هزینه نصب چمن مصنوعی به چه صورت است؟
بیشتر بخوانید
به طور کلی میزان نصب چمن مصنوعی در بازار امروزی به دلیل تغییرات در قیمت چسب متفاوت خواهد شد ولی نصب خوب بین حدود مترمربعی ۱۰-۲۰ هزار تومان می باشد.
۳. بدون استفاده از چسب نصب آن امکان پذیر است؟
بیشتر بخوانید
اگر روی آن جسم سنگینی قرار دهید بله و البته به وزن خود چمن نیز بستگی دارد که اگر سبک باشد لازم است حتما چسب بخورد.
۴. علت تفاوت هزینه در چمن مصنوعی چیست؟
بیشتر بخوانید
شما برای دانستن علت تفاوت قیمت باید چند مساله را بدانید که یکی از آن‌ها جنس چمن مصنوعی است که در سوال زیر بررسی می‌شود و مورد بعد تراکم آن است و مورد بعدی وزن آن است و یک مورد مهم دیگر نیز ارتفاع چمن است که تاثیر دارد.
۵. جنس‌های چمن مصنوعی چیست؟
بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی در سه نوع عرضه می‌گردد. یا کاملا پروپپلین یا کاملا پلی اتیلن و یا ترکیبی از هر دو است. بهترین نوع و گران‌ترین مدل برای خرید چمن مصنوعی مدل کاملا پلی اتیلن است که به هیچ وجه چمن نه بعد از مدتی می‌خوابد و نه آفتاب و باران آن را خراب می‌کند و به ترتیب بقیه موارد از مقاومت آن کمتر می‌شود.
۶. آیا بدون کمک نصاب هم می توان آن را نصب کرد؟
بیشتر بخوانید
اگر متراژ شما پایین است مثلا برای بخش کوچکی از گلخانه خود یا تراس خود میخواهید این کفپوش سبز را استفاده کنید نیاز به نصاب نیست و با تماشای ویدیو های راهنمای نصب چمن ما می توانید این کار را انجام دهید اما اگر متراژ شما بیش تر از ۱۰ متر مربع است پیشنهاد می کنیم از یک شخص خبره استفاده کنید تا بدون هیچ گونه صدمه ای آن را به سرانجام برساند.
۷. بهتر است کف فضای مورد نصب چه باشد؟
بیشتر بخوانید
چمن مصنوعی همانند موکت است بنابراین قبل از نصب لازم است زیر کار کاملا صاف و یک دست باشد. بنابراین قبل از اینکه روی سنگ – موزاییک یا حتی سیمان و شن و ماسه خود نصب کنید با ما در تماس باشید تا شما را به کمک افراد متخصص بهتر راهنمایی کنیم. قیمت نصب نیز برای هر مورد ممکن است متفاوت باشد.
8. آیا چمن مصنوعی تزئینی های شما قابل شستشو هستن؟
بیشتر بخوانید
بله شما میتوانید با خرید چمن مصنوعی ارزان ما علاوه بر جارو کردن آن به راحتی آن را تمیز کنید و بشورید. این اطمینان رو به شما می دهیم که در هر فضایی این چمن ها نصب شده و در مقابل آب و آفتاب کاملا مقاوم هستن
۹. چمن مصنوعی از کجا تهیه کنم؟
بیشتر بخوانید
با توجه به اینکه خرید مستقیم چمن مصنوعی از کارخانه امکان پذیر نیست و هر کارخانه برای خود نماینده پخشی دارد شرکت گامان تزئین جاوید افتخار این را دارد که یکی از بزرگترین پخش کننده های این محصول باشد بنابراین با خیال راحت و قیمت مناسب می توانید خرید کنید.

40 دیدگاه برای “چمن مصنوعی | قیمت چمن مصنوعی”

 1. من برای روف گاردن میخواستم که توی شهر نور هست و فوق العاده بارونیه اونجا آیا مناسبه؟؟ و اینکه ممنون میشم شرایط خرید چمن سبز مصنوعی رو توضیح بدین به چه صورت هست؟

 2. سلام خسته نباشید میشه توضیح بدید که برای فضای حیاط خلوت ۱۰ متری از چه نوع چمن مصنوعی باید استفاده کنم که دوامش خوب باشه و ضد آب و آفتاب باشه؟

  • سلام خانم روشن فکر. باید از مدلی استفاده بشه که درمقابل اشعه یو وی خورشید کاملا مقاوم باشه و زیرش محفظه هایی برای عبور آب داشته باشه. تمام چمن هایی که در بالای صفحه قرار دادیم این قابلیت رو دارن پس با خیال راحت میتونید مدل مورد نظرتون رو انتخاب بفرمایید.

 3. سلام وقتتون بخیر چمن مصنوعی های موکتی چه تفاوتی با این مدل های معمولی دارن از نظر طرح و قیمت و اینکه برای یک فضای ورودی حیاط کدومشون بهتره ؟

  • سلام و عرض ادب
   جنس چمن ها هم از موکت هستن معمولا ضخامت های ۱۰ میل رو موکتی میگن برای فضای حیاط باید از چمن های سبک تزیینی استفاده کنید که قابلیت تحمل آفتاب و باران رو داشته باشند که میتوانید این مدل ها رو در بخش محصولات ما ببینید.

 4. سلام
  ایا برای حیاط چمنی هستش که ماشین رو روش پارک کنی و مشکلی براش پیش نیاد میخوام یه حفاظ بین کف حیاط و لاستیک باشه تا لاستیک ماشین باعث کثیفی حیاط نشه

  • سلام وقت بخیر بله مدل هایی از چمن سبز هستن که با رفت و آمد ماشین مشکلی براش پیش نیاد و کنده نشه میتونید تماس بگیرید راهنماییتون کنیم

  • سلام وفتتون بخیر باشه. پایین ترین قیمت چمنمون مدل ۱۰ میل هست که برای حیاط هم مناسبه و داخل مدل های چمن مصنوعی مدل آرتا رو میتونید ببینید. اما اگر کیفیت بهتر هم میخواید ۱۷ میل و ۲۵ میل هم داریم.

  • سلام وقتتون بخیر باشه اگر به دنبال قیمت و ارزون بودنشون نیستید پیشنهادمون به شما چمن ظریف مصور و یا چمن آرتا هستش که از نظر کیفیت به خوبی جوابگوی حیاط خلوت منزل یا زمین بازی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *